Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Pevný internet vs. mobilní internet: výhody i nevýhody obou možností

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Pevný internet vs. mobilní internet: výhody i nevýhody obou možností
Pevný internet vs. mobilní internet: výhody i nevýhody obou možností

V dnešní době je pro většinu z nás naprosto nezbytné, abychom měli přístup k internetu. Chceme být online nejen doma, ale i na cestách nebo v práci. Pojďme se podívat, jestli je lepší pevný internet nebo mobilní připojení. Právě mezi těmito dvěma variantami připojených internetu mnoho lidí váhá. Představíme si jejich výhody i nevýhody.

Co je pevný internet a co je mobilní připojení?

Jako pevný internet můžeme označit všechny druhy připojení vedené kabelovou metodou. Mezi pevné připojení k internetu tak patří ADSL, VDSL i optický internet. Pokrytí pevného internetu v České republice je dnes na velmi dobré úrovni. Pevný internet je zároveň i tou nejrychlejší a nejbezpečnější metodou připojení.

Jako mobilní internet pak můžeme označit bezdrátový přístup k internetu skrze mobilní telefon nebo jiné podobné zařízení. K internetu se připojujeme skrze technologie mobilních operátorů. Co se pokrytí mobilního internetu týče, rozhodně není na tak vyspělé úrovni a najdou se místa, kde je dostupnost mobilního internetu velmi špatná.

Pevný internet: výhody i nevýhody

Mezi výhody pevného internetu patří vysoká spolehlivost a také rychlost. Pokud patříte mezi náročnější uživatele, kteří vyhledávají vyšší rychlost internetu a stabilnější připojení, pak je pro vás pevný internet rozhodně lepší volbou. Za výhodu se určitě označit i výše zmíněnou dostupnost a pokrytí pevného internetu.

Co se negativních stránek pevného připojení k internetu týče, pak je to fakt, že jste s ním omezeni pouze na domácnost nebo na konkrétní adresu, například v práci.

Mobilní internet: výhody a nevýhody

Bezkonkurenčně největší výhodou mobilního internetu je jeho mobilita. Díky němu můžete být online kdekoli a kdykoli. Mobilní připojení vám poskytne přístup k internetu na cestách, u lékaře, nebo na místech kde je horší pokrytí pevného připojení.

Za nevýhodu mobilního internetu lze považovat nižší rychlost a také horší spolehlivost. I po cenové stránce může být mobilní internet dražší nežli pevné připojení k internetu – zde jen dodáme, že mobilní operátoři dnes nabízí různorodé balíčky, které si můžete přizpůsobit svým potřebám.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.