Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Pevný internet technologií ADSL – aneb co čekat od staršího, ale kvalitního připojení

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Pevný internet technologií ADSL – aneb co čekat od staršího, ale kvalitního připojení
Pevný internet technologií ADSL – aneb co čekat od staršího, ale kvalitního připojení

Nejmodernější pevný internet pro domácnosti je dnes už vedený optickým kabelem. To ale neznamená, že by připojení k internetu pomocí ADSL technologie nemělo už právo na výsluní. Je stále totiž mnohem dostupnější pevný internet než optický kabel a zároveň je schopný do jisté míry konkurovat i mnohem modernější optice.

A právě v dnešním článku si představíme pevný internet přes ADSL se vším co byste potřebovali při rozhodování vědět. Budete tak znát výhody i nevýhody tohoto připojení k internetu i důležité poznatky, které vám snad pomohou při rozhodování, který pevný internet je pro vás lepší.

Hlavní nevýhoda? Nelineární rychlosti

Hlavní nevýhodou, kterou má ADSL je nevyrovnaná rychlosti odesílání a nahrávání dat. Polehčující okolností pro tohle starší připojení k internetu je ale fakt, že jen část uživatelů dokáže docenit vysoký upload. Jde většinou o lidi, kteří potřebují pracovat pomocí vzdálených workspace a sdílet či streamovat data v reálném čase. Zbytek tuto nevýhodu nebude mít šanci poznat a pevný internet ADSL je tak určitě nebude limitovat.

Velice stabilní, jednoduše dostupný a dostatečně rychlý

Naopak seznam pozitivních vlastností bude rozhodně větší. Počítejte s tím, že rychlost i odezva bude pomalejší, než u moderní optiky. Pokud ale nemáte na svoje připojení k internetu opravdu velice vysoké nároky, tak nemáte šanci poznat jakékoliv rozdíly.

Hlavní výhodou, kterou ADSL internet má je stabilita a vysoká dostupnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouho užívanou polovodičovou technologii, nebudete mít problém najít jeho pokrytí i v nepřístupných zónách. Stejně tak je mnohem rychlejší a jednodušší na servis. Na rozdíl od optického kabelu jsou tak jeho výpadky jen krátkodobé a zpravidla lokálního charakteru.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.