Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Roaming se může nepříjemně vymstít. Poradíme vám, jak na to, aby se to nestalo

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Roaming se může nepříjemně vymstít. Poradíme vám, jak na to, aby se to nestalo
Roaming se může nepříjemně vymstít. Poradíme vám, jak na to, aby se to nestalo

Samotný roaming je jenom trochu odlišný způsob poskytování telekomunikačních služeb. Pokud se dostanete do zóny, kde panují podmínky roamingu podle vaší domoviny a operátora, tak se může mnohé změnit.

Poskytované služby zůstávají většinou přístupné v dost podobném množství a většinou i kvalitě. Ale cena je zásadně odlišná. Pár tipů přitom stačí k tomu, aby se vám takový výlet do roamingové oblasti nepříjemně neprodražil.

Informujte se o cenách v dané zemi

Většina poskytovatelů používá pojmy jako jsou roamingové zóny nebo roamingová pásma. Abyste zjistili, kolik vás bude stát váš mobilní internet a další služby, tak většinou ani nemusíte komunikovat s podporou. Jednoduše vám postačí prohledat stránky vašeho poskytovatele a tyto mapy najdete přístupné online. Podle dané kategorie pak můžete najít i přehledné tabulky cen za jednotlivé služby.

Režim letadlo a roaming

Ačkoliv bychom měli mít při cestování letecky režim letadlo vždy zapnutý, tak některé aerolinie to už nevyžadují a do budoucna to bude úplně zrušeno. Například v autobuse nás to ale už nemusí trápit. Co když ale budete projíždět po cestě za lyžováním kus Švýcarska a budete spát? Pak vás pár minut vyjde draho. Pokud tak máte obavy z toho, že spadnete do roamingové oblasti při průjezdu či přeletu, tak režim letadlo dokáže pomoct.

Úplné vypnutí nebo omezení

Jak mobilní telefony, tak i samotní operátoři vám ale dávají příležitosti roaming zcela deaktivovat. Nevýhodou ale je, že jakmile odejdete ze svojí země, tak víceméně okamžitě přestanou fungovat telekomunikační služby a internet. Proto je tak dobré deaktivovat službu spíše v nastavení telefonu, kde ke změně nastavení není potřeba internetové připojení, ale vše můžete udělat v offline módu a vše se okamžitě aktivuje.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.