Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Pro uživatele dokonalá, pro distributory obtížná. Optická síť dovede potrápit

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Pro uživatele dokonalá, pro distributory obtížná. Optická síť dovede potrápit
Pro uživatele dokonalá, pro distributory obtížná. Optická síť dovede potrápit

O optické síti a celkově výhodách optického kabelu jste určitě mohli slyšet poměrně dost zajímavých informací. Ty se většinou ale otáčejí jenom kolem toho, jakým způsobem lze čerpat výhody sítě v podobě rychlosti a spolehlivosti.

Mimo toho je ale nutné říct, že má také svojí stinnou stránku, kterou je samotné šíření sítě a následující údržba. A na toto téma se zaměříme na následujících řádcích.

Náročnost šíření optické sítě

Samotná optická síť je jako připojení k internetu komplikovaná hlavně co se týče jejího šíření. Pro dostatečnou ochranu je totiž nutné optické kabely většinou schovávat do stěn, nebo vést poměrně dost hluboko v chráničkách pod zemí. Proto je tak optická síť materiálně i časově náročná na šíření.

Problémy ale přichází hlavně v nemovitostech, kde se teprve ukazují špatné vlastnosti optického kabelu. Pro připojení k internetu optickým kabelem je ale nutné dodržovat maximální ohyb vlákna. Mimo toho, že by se mohl signál deformovat jde hlavně o to, že by vlákno mohlo prasknout.

Porucha sítě je velký problém

Pokud je optická síť porušená, tak to znamená spoustu problémů na poměrně dlouhé řešení. A to především z toho úhlu pohledu, že se optická síť nedá opravit jednoduchým propojením jako je to u metalických médií. Optický internet je tak nutné opravit ve větší šíři poškození pomocí speciálních spojek a nového kabelu. A to se může protáhnout i na týdny práce.

Výsledky za to ale stojí!

Pokud všechno ale funguje, tak je optická síť doslova dokonalá. Pokud ji užíváte u vás doma, tak sami víte, že se nepotkáváte s výpadky a problémy se signálem, který je jinak u metalických kabelů poměrně běžný. Mimo toho je nutné říct, že odezva sítě je oproti konkurenčním technologiím opravdu mnohem nižší, což poznáte hlavně u specifických aplikací.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.