Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Proč je optický internet to nejdokonalejší připojení současnosti?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Proč je optický internet to nejdokonalejší připojení současnosti?
Proč je optický internet to nejdokonalejší připojení současnosti?

Optický internet je v současnosti opravdu tím nejlepším možným připojením, které můžeme zvolit. Jedná se o moderní připojení, které je na mnoha oblastech tím nejoblíbenějším, které se vyhledává do různých domácností.

Mimo domácností ale svůj potenciál dokáže naplnit hlavně tam, kde jsou ohromné přenosové kapacity. Proto jsou tak optikou svázány serverovny po celém světě, a dokonce i podmořské internetové spoje jsou řešeny optickým kabelem. Proč tomu ale tak je?

Konec polovodičových řešení

Polovodičová řešení připojení k internetu s námi byla opravdu dlouhou dobu. A rozhodně s námi ještě budou dlouho, protože i když je optický internet progresivní a schopná technologie, tak problém jeho dostupnosti bude ještě nějakou dobu trvat.

Každopádně ale polovodičové řešení ukázalo mnohokrát, že má ohromné množství slabin, na které je potřeba bohužel myslet. I přesto ale internet kabelem, jako je standard VDSL nabízí vysokou dostupnost a konkurenceschopné kvality dokonce i optice.

Optický internet a jeho hlavní funkce

Namísto polovodičů využívá optický internet takzvané optické vlákno. To je vyráběno jako jednou či dvou vidové. To znamená, že umožňuje přenos v jednom či v obou směrech zároveň. Hlavní výhodou je, že optický internet pak laserem či LED diodami vysílá optický signál, který tvoří celé připojení k internetu. Přitom na druhé straně je pak jednoduché na základě klíčování znova dekódovat optický signál tak, aby jej bylo možné číst.

Rychlost, efektivita a stabilita

Všechny tři parametry jsou oproti jiným řešením tím, v čem je optický internet mnohem lepší. Nedá se tak pochybovat o tom, že s námi tato technologie bude ještě opravdu dlouhou dobu. Nicméně stále potrvá, než dokáže připojení k internetu pomocí optiky dosáhnout rozšířenosti starších technologií.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.