Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

LTE internet a jeho výhody v porovnání se staršími sítěmi

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / LTE internet a jeho výhody v porovnání se staršími sítěmi
LTE internet a jeho výhody v porovnání se staršími sítěmi

Zkratku LTE dnes zná asi úplně každý. LTE internet představuje nejpoužívanější systém přenosu dat v mobilních sítích. Pojďme se společně podívat na jeho výhody v porovnání se staršími sítěmi.

LTE internet vs. starší 2G a 3G sítě

Pokud bychom si měli porovnat LTE internet a starší sítě, pak bychom museli na účet LTE připojení připsat hned několik jasných výhod. Jednou z nich je fakt, že LTE internet je obousměrný a rychlejší – 100 Mbit/s při downloadu a 50 Mbit/s při uploadu. Dalším plusem LTE internetu je lepší pokrytí a to dokonce i v oblastech, tam dřívější vysokorychlostní sítě nedosáhly. V těchto místech pak LTE nabízí daleko lepší stabilitu.

Za zmínku stojí i dosah nižších latencí neboli ping, čili zpoždění při odesílání či příjmu dat. Díky tomu jsou služby daleko spolehlivější. Přístroje, které využívají LTE, spotřebují pro příjem daleko méně energie, což v praxi znamená, že mobilní telefony vydrží daleko déle na jedno nabití baterie.

LTE internet v Česku nabízí všichni hlavní operátoři

V České republice máme trojici nejsilnějších mobilních operátorů na trhu. Dobrou zprávou je, že pokrytí LTE internetu v mobilu pokrývají všichni. Ať už jste tedy u kteréhokoli z těchto tří hlavních hráčů, můžete vysokorychlostní internet využívat nejen ve svém mobilu, ale i v tabletu – samozřejmě za předpokladu, že tuto technologii dané zařízení podporuje. Zeptejte se na nabídku tarifů a balíčků.

LTE internet je možné prostřednictvím speciálního modemu využívat také ve stolním počítači nebo notebooku. Vysokorychlostní internet tak lze využívat také doma. Mezi nejčastější frekvence, které se tady u nás využívají, patří 800, 1800, 2100 a 2600 MHz, přičemž platí, že pásma od dvou tisíc výše jsou vyhrazena pouze větším městům nebo hustě osídleným oblastem.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.