Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaké hlavní služby vám dokáže router nabídnout, a proč je využít?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaké hlavní služby vám dokáže router nabídnout, a proč je využít?
Jaké hlavní služby vám dokáže router nabídnout, a proč je využít?

Router je jedním z nejdůležitějších prvků moderních počítačových sítí. Pokud bychom jej neměli, tak by pro nás byla komunikace mimo síť při současných požadavcích a vlastnostech víceméně zcela nereálná.

Je tak velkým propojením vaší vnitřní sítě s okolním světem, a dokáže také mnohem více. V rámci dnešního článku se tak podíváme na router nejen z tohoto pohledu, ale také z pohledu služeb a protokolů, které nabízí.

Router a připojení k internetu

Pokud bychom neměli routery, ale jenom switche nebo dokonce extrémně zastaralé huby, tak už nemůžeme pracovat mimo naši síť. Velice specifická služba, kterou router tak nabízí, se nazývá jako výchozí brána sítě, nebo jak zní v anglickém originále „default gateway“. Brána je přitom opravdu výborný název, protože cokoliv v rámci připojení k internetu nebo jiné síti odchází z naší lokální sítě pryč a přichází, to vše jde touto bránou.

DHPC server a jeho využití

DHCP je službou, kterou nám router ušetří neskutečné množství práce. Možná už jste někdy slyšeli o pojmu IP. IP adresa je virtuální adresa počítačů, mobilů a dalších zařízení. Je nutná k tomu, abychom mohli napříč sítí komunikovat. Jenže tato čísla se nikdy nesmí opakovat, a proto by bylo riskantní a zároveň obtěžující, kdyby si je uživatelé definovali sami. A přesně proto existuje DHPC server. Jeho účel je rozdávat IP adresy automaticky.

Hardwarový firewall pro lepší routery

Firewall je velký filtr, který by neměl propouštět nebezpečnou a nevyžádanou komunikaci do počítače. Takzvaný hardwarový firewall ale je ještě mnohem výš než v počítačích. Naopak působí už na úrovni výchozí brány. Díky tomu tak dokáže efektivně eliminovat spoustu nebezpečné komunikace dřív, než by mohla vstoupit do sítě a ovlivnit data a zařízení uvnitř sítě.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.