Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak nastavit firewall, aby byl opravdu co nejdokonalejší ochranou?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak nastavit firewall, aby byl opravdu co nejdokonalejší ochranou?
Jak nastavit firewall, aby byl opravdu co nejdokonalejší ochranou?

Bezpečnosti není upřímně nikdy dost. A pokud se pohybujeme ve světě internetu, tak to platí dvojnásob. Problémy, které jednoduše můžeme mít kvůli nedostatečné ochraně našich přístupů a dat, přitom mohou být velké.

Firewall je jednou ze základních ochran. Měl by jím disponovat každý počítač a každé zařízení. Dost do jeho účinnosti ale může promluvit konkrétně to, jakým způsobem celý firewall konfiguruje uživatel.

Proč firewall prostě nikdy nevypínat?

Bohužel je stále velké množství uživatelů, kteří dělají naprosto zásadní chybu. Tou chybou je, že jednoduše firewall prostě úplně vypínají. Pokud jsme uvnitř uzavřené lokální sítě, není to až takový problém. Během každého připojení k internetu se ale o přístup do počítače pokouší dost skriptů a zdrojů. A bez firewallu skoro neexistuje filtr, který by vyhledat ty škodlivé.

Do výjimek patří jen ověřené aplikace

Specifickou záležitostí jsou ověřené aplikace. Ty jednoduše můžeme dát do listu výjimek, kterých si nebude firewall vůbec všímat. Ze zásady by to měly být opravdu důvěryhodné a zároveň také pravidelné aktualizované aplikace a programy. Rozhodně mezi ně nepatří aplikace od menších výrobců, nebo aplikace co nejsou z oficiálních zdrojů.

Jeden firewall nemusí být dost

I když více firewallů bude generovat více hlášení, což může otravovat, tak často nemusí být jediný dostatečný. Firewally, kterými jsou vybavené operační systémy nabízí optimální poměr ochrany a náročnosti. Oproti nim firewally z antivirů a specializovaných programů nabídnou mnohem větší ochranu, ale stejně tak jsou i mnohem náročnější na provoz a nastavení. A v neposlední řadě jsou tady pak takzvané hardwarové firewall, které jsou součástí aktivních síťových prvků. A to jsou pochopitelně zdaleka ty nejdokonalejší ochranné prostředky, co firewall nabídne.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.