Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

FAQ

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / FAQ

Co vše zahrnuje zřízení a instalace u zákazníka?

Výše poplatku za zřízení je úměrná tomu, jakou si klient objedná instalaci. Provádíme dva typy instalace. Pokud si vyberete malou instalaci, provedeme u vás instalaci rozbočovače (splitteru) a jeho připojení na telefonní rozvod, umístění ADSL modemu a jeho připojení k napájení. Rovněž představíme funkčnost ADSL přípojky. Zákazník si následně nainstaluje připojení na PC sám. V případě velké instalace technik nainstaluje ADSL k zákazníkovi do PC. V případě že zákazník neobjedná žádnou instalaci, celý proces (který není náročný) musí podstoupit sám dle přiloženého podrobného manuálu. Samoinstalace není složitá a je zdarma.

Co znamená zkratka FUP?

FUP (jinak řečeno fair user policy) zajišťuje rovnoměrnou dostupnost ADSL pro všechny uživatele. Jedná se o technické opatření, kdy dochází k snížení priority přenosu dat u uživatele, který přenáší abnormální množství dat. Snížení priority se projeví krátkodobým snížením rychlosti. Objem dat je měřen v obou směrech (nahrávání i stahování).

Co najdu v samoinstalačním balíčku?

V případě objednávky samoinstalace vám dorazí balíček s žádaným typem modemu, zdrojem (napáječem), rozbočovačem (splitter), propojovacími kabely a tištěným uživatelským manuálem (který můžete obdržet i v PDF verzi na email), instalačním CD (v případě objednávky USB modemu) a oznámením o připojení KTZ k veřejné síti provozovatele telekomunikační sítě.

Je možné využívat službu ADSL s libovolným tarifem společnosti O2 Czech Republic, například i s programem MINI?

Ano, služba ADSL je dostupná u všech cenových programů společnosti O2 Czech Republic. Cena tarifu O2 MINI je v případě současného využívání ADSL snížená o částku 81 Kč včetně DPH. Užívání ADSL není podmíněné užíváním hlasového tarifu. Lze využívat pouze internet bez nutnosti platby za hlasové služby.

Co je ADSL, DSL a VDSL internet?

Všechny tři zkratky mají společné to, že se jedná o internetové připojení kabelem. V případě ADSL se jedná o asymetrické připojení. Rychlost dat přenášených k uživateli je vyšší, než rychlost odcházející od uživatele směrem do internetu. DSL označuje technologii, která pro přenos dat využívá telefonní vedení. Na ni navazující VDSL umožňuje vysokorychlostní připojení přes existující telefonní vedení a není tak třeba pokládat nové kabely. Druhá generace (VDSL 2) nabízí dokonce 100 Mbit/s současně v obou směrech.

Podle čeho vybrat nejvýhodnější internetové připojení?

Nejvýhodnější internetové připojení doporučujeme zvolit podle toho, kde jej chcete zavést. Potřebujete internet na doma ke každodenní práci? Hrajete náročné online hry nebo stahujete filmy? Pak se orientujte na vyšší přenosy rychlosti. Pokud si surfování na internetu chcete užít i na chatě nebo během cesty na dovolenou, nabízí se možnost pevného připojení přes kabel. Nemusíte se ale strachovat, s výběrem toho nejlepšího vám poradí naši operátoři.

Jak vysokou rychlost může mít váš internet na doma?

Dostupnost určitého internetového připojení ověříte snadno a rychle na našich stránkách. Po vyplnění adresy, na kterou chcete internet zavést, vám sdělíme, jestli vámi vybraný poskytovatel zajistí bezproblémový internet na doma i u vás.

Kolik poskytovatelů internetu nabízí pevný internet na doma?

Téměř tři desítky poskytovatelů nabízí pevný internet na doma. Ten se vyznačuje tím, že je stabilnější než WiFi připojení a obvykle levnější než mobilní internet. Především se jedná o nejspolehlivější internetové připojení, protože jeho fungování neovlivňují klimatické podmínky ani ostatní ruchy. Díky našemu srovnávači máte všechny nabídky na jednom místě a dle preferencí si můžete zvolit ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud si nevíte rady, pomůžeme vám sjednat nejvhodnější a nejrychlejší možný internet vedený přes kabel.

Jaké informace o Vašem internetu Vám poskytne test rychlosti připojení internetu?

Výsledné skóre se odvíjí od hodnoty rychlosti stahování (download) a nahrávání (upload). Test rychlosti připojení internetu dále zjistí odezvu internetu v milisekundách, tzv. ping, tedy čas potřebný ke komunikaci mezi vaším PC a PC poskytovatele. Pokud vyjde ping do 50 ms, je internetové připojení použitelné a funkční. Celkovým měřením zjistíte kromě rychlosti a ping i svou IP adresu. Přesná IP adresa lze zjistit sice přímo v počítači, ale postup je výrazně složitější než jedno kliknutí na této stránce.

Jaké programy můžete sledovat na O2 TV v jednotlivých tarifech?

Bronzový tarif nabízí přes 60 kanálů, včetně oblíbené O2 TV Sport nebo kanálů pro děti. V rozšířené nabídce v podobě Stříbrného tarifu jsou přidány další čtyři desítky programů, včetně filmových s různým zaměřením. Pro náročné diváky je připraven Zlatý tarif obohacený například o HBO. V nabídce najdete také zvýhodněný balíček v rámci O2 spolu. Tarify jsou bez závazku a televizi můžete kdykoliv zrušit.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.