Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Zásady, jak bezpečně používat internet na mobilním zařízení

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Zásady, jak bezpečně používat internet na mobilním zařízení
Zásady, jak bezpečně používat internet na mobilním zařízení

Kyberbezpečnosti na počítačích a noteboocích, se jejich uživatelé věnují už dlouho, a proto bývají dobře zabezpečeny. V rámci toho se ale zapomíná na to, že jsou stejně zranitelná, a mnohdy dokonce i více, naše přenosná zařízení.

Ukládáme do nich většinou stejné údaje, a navíc používají mobilní internet víceméně neustále, což zvyšuje nebezpečí toho, že by mohly některé procesy procházet bez vašeho dohledu. Dnes se podíváme na zásady, které pomohou s bezpečností vašich mobilních zařízení.

Na všechny služby užívejte dvojí přihlášení

Dvojité přihlášení mnohé otravuje, ale je velice účinné. Znamená to, že pokud se například přihlašujete na email od Google, tak máte možnost si nechat poslat ověřující SMS na telefon. Bez vašeho čísla tak nemůže dojít k přihlášení na email, které bývají nejčastějším druhem napadení při připojení k internetu.

Užívejte biometrické ověřovací údaje

Jedná se o nejbezpečnější druh ochrany vašeho zařízení. Jeho obalamutění už vyžaduje profesionální úsilí, které se většinou nemá šanci vyplatit. Biometrické údaje jsou takové údaje, které se snímají z vašeho těla. Může jít kupříkladu o oblíbené technologie Apple jako je TouchID nebo FaceID.

Nikdy neukládejte hesla do poznámek

Velkou neřestí spousty lidí, je ukládání hesel do poznámkových bloků. Problémem je, že jsou aplikace podobného charakteru jednoduché, a tím pádem dobře napadnutelné. Nebezpečím je i neustále připojený mobilní internet, který může být důvodem nesledovaného odcizení.

Používejte ochranné aplikace

Není to jenom pevný internet, který může být nebezpečný. Vzhledem k tomu, že mobilní internet skýtá stejná rizika, tak můžete být jednoduše napadeni. Jako obranu můžete používat aplikace, které mohou fungovat jako obranné štíty, nebo také jako skenery podezřelých kódů v úložištích.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.