Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Základní technické rozdíly mezi 4G a 5G, které dělají moderní internet ještě kvalitnější

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Základní technické rozdíly mezi 4G a 5G, které dělají moderní internet ještě kvalitnější
Základní technické rozdíly mezi 4G a 5G, které dělají moderní internet ještě kvalitnější

5G internet v současnosti znamená rozhodně tu nejdokonalejší variantu bezdrátového připojení, které je globálně dostupné. Důvodem jsou poměrně dost velké technické rozdíly mezi 4G a 5G, které z něj dělají o tolik lepší nástroj a stojí za jeho evolucí.

Technické rozdíly mezi 4G a 5G přitom mohou ovlivnit nejen ty vlastnosti, které se užívají na denní bázi, ale také vlastnosti, které dokáží opravdu docenit jenom některé konkrétní skupiny uživatelů.

Rozdíly mezi 4G a 5G signálem

První oblastí je samotný signál připojení k internetu, který je zde důvodem tak velkého technologického skoku oproti ostatním standardům. Důvodem je, že se 5G přenáší na mnohem vyšší frekvenci, než je tomu u 4G. To také bylo zdrojem debat, které se poměrně dlouho otáčely kolem účinků 5G a možných zdravotních dopadů.

Tyto debaty ale byly vyvráceny kvalitními měřeními, které žádné podobné problémy nedokázaly potvrdit, ale spíše je efektivně vyvrátili. Každopádně se tak mezi rozdíly mezi 4G a 5G právě odlišnost frekvence vyjímá. Díky ní totiž mobilní internet i pevné připojení pomocí 5G dokáže pronikat i do méně dostupných staveb.

Nové vrstvy, které 5G používá

Ačkoliv nám na první pohled může přijít připojení k internetu jako velice souvislá záležitost, tak na pozadí se odehrává celá řada funkcí a činností, které jsou rozděleny do vrstev. A i zde najdeme rozdíly mezi 4G a 5G, které ale dokáží využít jenom někteří.

Zvýšená odezva a snížená latence, kterou 5G nabízí jak pro pevný, tak i mobilní internet, s využitím nových vrstev totiž nahrává konkrétní funkcionalitě. A touto funkcionalitou je dálková kontrola a funkce aplikace s odezvou v reálném čase. 5G je tak i dalším krokem k automatizaci a dostupnosti chytrých domácností.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.