Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Wifi internet pomůže tam, kde pevné připojení není k dispozici

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Wifi internet pomůže tam, kde pevné připojení není k dispozici
Wifi internet pomůže tam, kde pevné připojení není k dispozici

Ačkoliv je díky ADSL u nás poměrně dost bezproblémová dostupnost pevného připojení k internetu, tak občas může být východiskem i wifi internet. I když nemusí být vždycky wifi internet hodnotami ta nejlepší možnost, tak ale může být velice často jediné řešení. Zatím co pevné připojení potřebuje dovedenou síť přímo do nemovitosti, tak wifi internet je naopak dostupný i bez toho.

Díky tomu může být wifi velice oblíbenou možností, jak zařídit kvalitní připojení například v řídce obydlených oblastech nebo rekreačních lokalitách. Přitom může být bezdrátové připojení dokonce i tou nejlepší dostupnou možností.

Jaké hodnoty můžeme čekat od bezdrátu?

Běžně je bezdrátové připojení bráno jako druhá varianta také kvůli tomu, že se většinou potkáváme s mnohem menšími rychlostmi, než nám nabízí pevné druhy připojení. Bezdrátové připojení nám přes přímou wifi technologii většinou nabídne jenom desítky megabitů, což není opravdu hodně. Na druhou stranu jsou podobné hodnoty dostačující pro to, abyste mohli bez problémů prohlížet základní webové stránky a multimédia.

Stabilita občas může být problém

Jednou z mála věcí, se kterými může být opravdu problém, je stabilita připojení. Zatím co jiné typy připojení k internetu mohou být víceméně vysoce stabilní, tak wifi může do značné míry ovlivňovat počasí. Kvůli tomu je tak za špatný podmínek bezdrátové připojení standardně zpomaleno, občas dokonce i s výpadky.

Základní podmínkou pro jeho zřízení je totiž to, abyste mohli vidět přímo na vysílač poskytovatele. Jakékoliv překážky, včetně například větší porostu, mohou připojení zcela eliminovat, nebo jej minimálně hodně negativně ovlivnit. A přesně takové problémy může bezdrátové připojení zažívat v případě, kdy nejsou venkovní podmínky přívětivé.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.