Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Vyznejte se v hodnotách, které vám test rychlosti internetu ukáže

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Vyznejte se v hodnotách, které vám test rychlosti internetu ukáže
Vyznejte se v hodnotách, které vám test rychlosti internetu ukáže

Test rychlosti internetu je v drtivé většině případů volně dostupná aplikace online, která dokáže během svého běhu zjistit základní hodnoty vašeho připojení k internetu. Je zároveň i dost zajímavým nástrojem, jak můžete neustále hlídat hodnotu připojení.

Ne každý test rychlosti internetu pro vás ale dokáže nabídnout plně spolehlivé informace, a zároveň také může odlišný test rychlosti připojení kinternetu ukazovat více či méně hodnot. A právě hodnoty, se kterými se můžete běžně setkat budou tématem dnešního článku. Díky tomu vás už žádný test rychlosti internetu nepřekvapí neznámým slovíčkem.

Download a Upload, jaký je mezi nimi rozdíl?

Jedná se o ty nejzákladnější hodnoty, které nás při běžném užívání připojení k internetu pochopitelně zajímají také nejvíce. Download znamená rychlost stahování dat. Kdykoliv přicházíme na webové stránky, načítáme obrázky, či stahujeme soubory, přijímáme dat z online prostředí. Oproti tomu upload je rychlost nahrávání, tedy data, která odesíláme my. U starších druhů připojení na bázi DSL je asynchronní připojení, kdy je upload výrazně menší než download.

Hodnota ping

Ping je dalším odborným výrazem, který má pro celou řadu aplikací zásadní význam. Ping nám jednoduše identifikuje dobu odezvy, kterou máme u připojení k internetu. Ta ovlivňuje především běh aplikací, které potřebují rychle komunikovat s online prostředím. Typickým příkladem je vzdálené řízení, nebo jakékoliv online hry.

Málokdy viděný, ale důležitý jitter

U běžného testu připojení k internetu jej moc často nepotkáte, ale i tak vám test rychlosti internetu jednou za čas nabídne i tuto hodnotu. Jitter znamená jednoduše kolísání signálu. Poznat to můžete tak, že máte náhle ztráty či zpomalení připojení. Hodnota jitter udává, jak velká tato odchylka je. Pochopitelně tím větší je hodnota, tím větší je odchylka, což je špatně.

 

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.