Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Vyplatí se 5G mobilní internet před ostatními technologiemi?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Vyplatí se 5G mobilní internet před ostatními technologiemi?
Vyplatí se 5G mobilní internet před ostatními technologiemi?

5G mobilní internet se dynamicky rozvíjí v České republice víceméně už více jak dva roky. Ačkoliv i předtím byl na našem území dost kvalitní mobilní internet, o který se staral standard 4G a 4G+, tak se pochopitelně na mobilní internet s technologií 5G dlouho a netrpělivě čekalo.

Dnes už sice je 5G mobilní internet mezi námi dost dlouho, ale pro spoustu lidí je stále otázka, zdali je výhodné si za jeho užívání připlatit. Většina poskytovatelů totiž mobilní internet standardu 5G prozatím používá jenom pro ty nejlepší mobilní tarify, které mají v nabídce.

Rychlost a vlastnosti opravdu mnohem lepší

5G mobilní internet je opravdu extrémně rozdílný v celé řadě věcí, kolem kterých se točí samotné datové přenosy. Víceméně dvojnásobná rychlost a stabilita, kterou nabídne mobilní internet s G technologií, je důvodem pro jsou mobilní tarify s jeho přístupem oblíbené.

Mimo samotné rychlosti je pochopitelně mnohem lepší i síla signálu a také zde přibyla celá řada funkcí, které nefungovaly příliš dobře kvůli jednotlivým protokolům. Dnes už nám mobilní tarify mohou dokonale stačit k tomu, abychom používali i datově složitější aplikace a funkce.

Jak je to s dostupností 5G v dnešních dnech?

Pomalu se blíží konec roku 2022 a 5G je tady s námi něco málo přes dva roky. Už předtím, než bylo otevřeno pro komerční užití přitom už existovaly testovací zóny, kde mobilní operátoři zkoušeli vlastnosti a dostupnost 5G.

Ačkoliv již dneska většina mobilní operátorů nabízí standardně mobilní tarify, jejichž součástí je plná podpora 5G sítě, tak přitom dostupnost není nijak zvlášť ohromná. Obyvatelé největších a krajských měst mají většinou bezproblémový příjem 5G, ale co se týče méně obydlených oblastí, tak to rozhodně není tak příjemné. Proto i dnes není pokrytí 5G sítí zdaleka optimální.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.