Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Víte, proč je na DVB-T2 potřeba rozdílných přijímacích zařízení?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Víte, proč je na DVB-T2 potřeba rozdílných přijímacích zařízení?

Před nedávnem skončil poměrně dlouhý přechod ze staršího standardu DVB-T na DVB-T2. Tento modernější standard slíbí už dlouhodobě mnohem lepší kvalitu vysílání a také více stability. DVB-T2 toto všechno opravdu přináší a televize je mnohem kvalitnější.

Pro příjem DVB-T2 je ale potřeba naprosto rozdílného vybavení, než tomu bylo u staršího standardu. Pochopitelně to neznamená koupi úplně nového televizoru, nebo extra nového zařízení. Jen starší set-top boxy neuměly DVB-T2 zpracovávat a proto byl pro příjem DVB-T2 požadován přechod na novější kousky. Proč vůbec byl potřeba? To vše si řekneme v dnešním článku.

Modernější a kvalitnější televize díky komprimaci

Důležité je zmínit, že DVB-T2 přináší do televize novou kompresi. Datová komprese je odborný název, který značí její „smrsknutí“ do menší velikosti. Když si například představíte klasický vakuový pytel na oblečení, který vyfouknete a tím stlačíte jeho obsah, tak máte krásnou analogii komprimace v reálném životě.

Komprimace tak umožňuje za použití menších datových objemů, přenášet více dat. V televizním signále to znamená, že DVB-T2 má rovnou dvě možnosti, kam může pokračovat.

S komprimací si ale něco musí poradit

Komprimace sama o sobě garantuje, že televize dokáže přijímat buď kvalitnější obraz ve vyšším rozlišení, nebo více kanálů v jednom multiplexu. Problémem ale je, že s komprimací taky musí něco umět pracovat.

A přesně to je důvod, proč pro příjem televize ve standardu DVB-T2, nutně potřebujeme nové zařízení. Staré set-top boxy pochopitelně také umí pracovat s kompresí, ale naprosto odlišnou. Nejnovější komprese, která se používá, je například velice dobře známá střihačům a těm, kteří mají zálibu v multimédiích. Jedná se o víceméně volně licencovanou komprimaci MPEG, kterou můžeme znát například i z běžných videosouborů.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.