Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

V únoru se slaví den bezpečnějšího internetu. Co vše můžete udělat, abyste na něm byli v bezpečí také vy?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / V únoru se slaví den bezpečnějšího internetu. Co vše můžete udělat, abyste na něm byli v bezpečí také vy?
V únoru se slaví den bezpečnějšího internetu. Co vše můžete udělat, abyste na něm byli v bezpečí také vy?

Pokud něco ohledně internetu platí, tak je to fakt, že je v současnosti bezpečný internet opravdu tím nejsledovanějším tématem. Četná aktivita nejen společností figurujících v online prostředí, ale také nadnárodních společností či národních institutů způsobila to, že je připojení k internetu mnohem bezpečnější.

V rámci České republiky se o bezpečný internet stará celá řada institucí od Policie ČR až po Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Jejich aktivita zaručeně bezpečný internet tvoří, ale i tak záleží na tom, jak se na internetu chováme sami. Právě v dnešním článku si zmíníme několik důležitých pokynů, jak se chovat v online prostředí, tak aby byl bezpečný internet i pro vás.

Dávejte si pozor na osobní údaje

Při každém připojení k internetu se vystavujete tomu, že můžete přijít o osobní údaje. Většina lidí v tom vidí hlavně aktivitu škodlivých zdrojových kódů, ale mnohem častější mnohdy mohou být opravdoví lidé. Doslova líhní podobných případů jsou sociální sítě a seznamky. Bezpečný internet sice je aktuální téma, ale pokud budete neuvážlivě zveřejňovat osobní informace při každém připojení k internetu, tak vás mohou čekat nepříjemné chvíle. Proto sdílejte informace o vás jen tam, kde opravdu můžete.

Chraňte svůj počítač před škodlivými kódy

Ačkoliv je při připojení k internetu mnohem menší šance napadení, než tomu bývávalo kdysi, tak je tady stále reálná šance. Proto se k internetu nikdy nepřipojujte v případě, kdy nemáte počítač kvalitně zabezpečený pomocí antiviru, nebo dalších programů. Svoji úlohu zde opravdu hraje každá úroveň zabezpečení. Hraje ji nejen antivir, ale kupříkladu také firewall, nebo různé druhy anti-malware a podobného software nejen pro počítače, ale také pro mobilní zařízení.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.