Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

V čem je lepší bezdrátový internet a v čem naopak optický? Přinášíme vám porovnání dvou technologií!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / V čem je lepší bezdrátový internet a v čem naopak optický? Přinášíme vám porovnání dvou technologií!
V čem je lepší bezdrátový internet a v čem naopak optický? Přinášíme vám porovnání dvou technologií!

Jak bezdrátový, tak i optický internet jsou dvojicí technologií, které snad už ani nemohou být rozdílnější. Jak vlastnostmi, tak i technologicky jsou totiž na opačném břehu. Navíc je celá řada výhod a nevýhod, které jak první, tak i druhé připojení mají.

V rámci dnešního článku se tak podíváme na největší výhody, které oproti sobě mají optický internet a bezdrátové internetové připojení. A možná budete sami překvapeni, co vše vám dokáží nabídnout.

Rychlost připojení k internetu

Pokud bychom začali od rychlosti, tak tady bezkonkurenčně zvítězí právě optické připojení. Důvodem je hlavně to, že optické vlákno nabízí opravdu vysoké přenosové rychlosti. Přitom může nabídnout i gigabitové kapacity, které opravdu stačí k zásobování nejen větších rodinných domů, ale pochopitelně také celých firem.

Sdílené připojení s ostatními

Dalším parametrem je sdílení připojení. U optiky je běžné, že je přípojka společná pro celé domy, takže se dělíte s ostatními. Tady tak získává výhodu bezdrátový internet, který naopak nabídne svůj vlastní přijímač. Připojení tak sdílíte pouze v rámci vaší domácnosti a s nikým jiným už ne.

Stabilita připojení za běžných podmínek

Za běžných podmínek je jak pro optický internet, tak i pro bezdrátový internet, stabilita poměrně bezproblémová. Při zhoršeném počasí ale jak bezdrátové, tak i metalické přenosové kanály ztrácí efektivitu. Naopak optický kabel zde zůstává dokonale odolný.

Dostupnost typu připojení

Dostupnost připojení je pro optický internet velkým problémem. Standardně jej totiž najdeme jenom ve větších městech a jejich částech. Optika je složitá na rozšiřování sítě. Oproti tomu samotný bezdrátový internet je pokrytím mnohem lepší volbou. Dokonce i jednou z nejlepších pro méně obydlené oblasti.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.