Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Tři jednoduché kroky pro kvalitní zabezpečení wifi

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Tři jednoduché kroky pro kvalitní zabezpečení wifi

Zatímco připojení kabelem zůstává víceméně uzavřeno jenom u nás v domácnosti, tak naopak bezdrátový internet je viditelný pro široké okolí, které se na něj v případě špatného zabezpečení může připojit. Přitom zabezpečení wifi by mělo být věcí, na kterou bychom měli myslet jako první.

V případě, kdy zabezpečení wifi nefunguje dokonale, se potýkáme s mnohými riziky. Příkladem může být zneužití připojení k nelegálním aktivitám, krádež dat, nebo identity. Přitom wifi připojení lze zabezpečit minimálně třemi různými kroky. A ty tři zásadní vám sami řekneme.

Zabezpečení wifi bez hesla nefunguje

I když použijeme jakékoliv jiné varianty, tak by vždycky mělo být součástí zabezpečení pro bezdrátový internet heslo. A to bezpodmínečně. V současnosti můžeme využívat mnoha standardů. Asi ty nejdokonalejší je WPA-PSK2. U nových routerů dokonce známe i WPA-PSK3. dobře nastavené heslo je sice základní překážkou, ale odradí největší počet případných narušitelů.

Schování wifi před veřejností

Můžeme mít ale špatné zkušenosti s tím, že máme v okolí narušitele, který se minimálně stále pokouší. Je ale možnost wifi úplně schovat. Jedná se o krok zabezpečení wifi, který vyžaduje o něco složitější připojení, ale stále funguje. Jednoduše wifi internet můžete skrýt tím, že v nastavení odškrtnete „viditelné SSID“. Název wifi tak zmizí ze seznamu. Připojit se ale k ní stále můžete, jen musíte znát její název.

Blacklist a whitelist technologie

Při jakémkoliv připojení k internetu se identifikují zařízení dvojicí adres. Virtuální IP adresa je přidělována v síti a funguje jako ukazatel. Jakýsi zvonek k počítači je ale přímo jeho fyzická MAC adresa. IP se v průběhu připojení může měnit, ale MAC je závislá na hardware počítače. Blacklist a whitelist jsou přitom technologie, jak můžete filtrovat MAC adresy, co nesmí, nebo naopak smí připojení použít.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.