Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Tři důvody, proč phisingový útok není radno podceňovat

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Tři důvody, proč phisingový útok není radno podceňovat
Tři důvody, proč phisingový útok není radno podceňovat

Phisingový útok není v internetovém prostředí rozhodně žádným novým pojmem. Zcela naopak se jedná o typ útoku, který je díky své jednoduchosti po technické stránce extrémně oblíbeným nástrojem pro celou řadu podvodů.

Mnozí přitom ale mají tendenci podceňovat nebezpečí, které phisingový útok může představovat. V rámci dnešního článku se přitom zaměříme na to, jaké největší potíže mohou vzniknout v případě, kdy nebudete brát phisingový útok s dostatečnou vážností a opatrností.

Nepodceňujte vynalézavost autorů

Autoři stojící za těmito útoky rozhodně nejsou žádnými nezkušenými hráči na poli připojení k internetu a podvodů v něm. Zcela naopak, můžete počítat s tím, že používají velice pokročilé metody. Například možnosti personalizace z cookies souborů, nebo data z poskytovaných databank kontaktů a marketingových informací třetí strany.

Prozradit o sobě informace není těžké

Phisingový útok nemusí mít nutně úkol okrást vás v první instanci. Může ale pro realizaci opravdu dobrého útoku připravit vody tím, že zjistí maximum o vás, vašem připojení k internetu, počítači, a mnohém dalším.

V rámci emailů, které phisingový útok standardně používá, totiž není nutné na něco kliknout, aby došlo k průniku dat. Takzvané „onLoad“ funkce totiž lze aktivovat už jen otevřením e-mailu. V ten moment se mohou ihned vytratit informace odkud jste připojení k internetu, na jakém zařízení, pomocí kterého prohlížeče, a mnohé další.

Útoky se mohou stupňovat

Pokud se nezačnete už od počátků stavět proti těmto útokům opravdu aktivně, tak se mohou postupem času stupňovat. Jakékoliv připojení nejen doma, ale i přes mobilní internet na vaše účty tak může denně znamenat dlouhý seznam obtěžujících zpráv, emailů, falešných účtů na sociálních sítích a podobně. Proto už od počátku pracujte s útoky tak, že je budete pomocí prostředků spamu, ignore listů a mnohých dalších zkrátka potírat.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.