Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Sdílení dat a mobilní data. Aneb, kde je nejlepší posílat rozsáhlé soubory?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Sdílení dat a mobilní data. Aneb, kde je nejlepší posílat rozsáhlé soubory?
Sdílení dat a mobilní data. Aneb, kde je nejlepší posílat rozsáhlé soubory?

Sdílení dat přes mobilní data nemusí být vždycky zrovna tou nejlepší a nejpříjemnější volbou. Najdou se ale momenty, kdy sdílení dat nepočká a my tak musíme poslat data i v případě, kdy jiné, než mobilní možnosti nemáme. I pro tyto okamžiky jsou ale platformy, kde je sdílení dat naprosto pohodlné a navíc bezpečné.

V rámci dnešního článku se tak podíváme na to, jak sdílení dat funguje z mobilních zařízení a v čem je lepší šetřit mobilní data kvůli parametrům, které jednotlivé služby nastavují.

Sdílení multimédií různých velikostí

Pokud nám jde opravdu jenom o rekreační sdílení dat, tak jsou vhodnými kandidáty i sociální sítě nebo instant message systém jako je například WhatsApp nebo Messenger. Je zde ale problém s tím, že neušetříte žádná mobilní data, ale přitom se výrazně sníží kvalita obrázků a videí. Pokud je tak potřebujete například pro profesní účely a zachování kvality snímků je pro vás důležité, jsou tyto služby opravdu jenom tou nejhorší možnou volbou.

Cloudové služby vyhrávají i na mobilních datech

Zcela naopak se nemusíte bát jakéhokoliv snížení kvality v moment, kdy nahráváte soubory na cloudové služby. A je víceméně jedno, jestli se jedná o pevné připojení, nebo o mobilní data. Cloudové služby nabízejí i na mobilech velice kvalitní a jednoduché možnosti sdílení dat, pracovních prostorů, a dokonce i mnohých programů a funkcionalit.

Hlavní výhodou, kterou mohou navíc mít je i fakt, že nejpopulárnější cloudové služby dokonce nabízejí mobilní aplikace, které ulehčují práci s nimi i přes mobil. Díky tomu je tak naprosto jasné, že mimo mnohem jednoduššího přístupu můžete ušetřit i mnohá mobilní data. Aplikace totiž mohou mít funkce pro úsporu nahrávaných dat přímo zabudované v sobě a užívat je tudíž ještě v zařízení.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.