Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Rozdíly mezi softwarovým a hardwarovým firewall a jejich dopad na bezpečnost při připojení

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Rozdíly mezi softwarovým a hardwarovým firewall a jejich dopad na bezpečnost při připojení
Rozdíly mezi softwarovým a hardwarovým firewall a jejich dopad na bezpečnost při připojení

Firewall je jednou z technologií zabezpečení komunikace v rámci online světa. Jedná se přitom dokonce o technologii, která je extrémně důležitá z opravdu mnoha důvodů. Jako jeden z těch největších se počítá ochrana před skrytou komunikací.

Efektivně ale může také eliminovat komunikaci s podezřelými webovými stránkami, nebo firewall může eliminovat komunikaci samotných procesů a aplikací v operačním systému. Setkat se můžeme s pojmy hardwarový a softwarový firewall. Dnes si vysvětlíme, jaké jsou mezi ním rozdíly.

Co je to hardwarový firewall?

Jedná se o velice efektivní a bezpečný typ firewall. Využívat ho můžeme podle potřeb jak v rámci připojení kabelem, tak i pro bezdrátový internet. Důvodem je, že se neaplikuje přímo v koncovém zařízení jako počítač, mobil či tablet, ale ve vstupním bodě do sítě.

Router je tak potřebný nejen pro komunikaci zevnitř sítě do sítě v rámci připojení k internetu, ale také může obsahovat funkcionalitu hardwarového firewall. Tato funkcionalita přitom znamená o to větší bezpečí, protože operuje na úrovni sítě, a ne operačního systému. Komunikace tak nemá šanci proniknout ani do sítě, natož do počítače jako takového.

Software firewall a jeho hlavní vlastnosti

Problémem ale může být, že hardwarový firewall pro laika není možné jednoduše nastavit. Oproti tomu softwarový dnes díky moderním operačním systémům dokáže konfigurovat i průměrný uživatel počítače. I v tomto případě jde o prevenci špatné komunikace u připojení k internetu, ale funguje na trochu odlišné úrovni. A to hlavně z toho důvodu, že pracuje na úrovni počítače. Komunikace tak projde skrze síť až do PC a až zde je případně odmítnuta. To je zásadní rozdíl, který je mezi samotným softwarovým a hardwarovým firewall.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.