Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Proč nemusí být online zábava nutně zlo pro naše děti?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Proč nemusí být online zábava nutně zlo pro naše děti?
Proč nemusí být online zábava nutně zlo pro naše děti?

Současná doba má bohužel tendenci spadat do jednoduchého narativu v mnoha ohledech. Jedním z těch, které jsou v poslední době opravdu velice časté, jsou děti a technologie. Hlavně starší ročníky totiž prosazují, že dětem moderní informační technika do rukou prostě nepatří.

Jenže doba se mění, a stejně tak i její náplň a požadavky. Jenže pravdou je, že na druhé straně mohou být informační technologie dokonce nebezpečím.

Internet jako velký zázrak

Online zábava je dnes hlavním tématem celého internetu. Dalo by se říct, že se tak připojení k internetu stalo více zábavným průmyslem než jenom praktickou věcí. Pravdou ale je, že ohromné množství zábavy vyvažuje i fakt, že jednou bude pro každé zaměstnání připojení k internetu „must have“ záležitost.

Děti je tak dobré už od prvních kroků učit tomu, že i online zábava by měla mít svoje meze. Hlavní téma v tomto ohledu přitom má být bezpečnost, která je na internetu extrémně důležitá.

Online zábava vždy po ruce

Jedním z témat, proč je online zábava považovaná za špatnou, je doba stráveného času. Tento problém je aktuální hlavně proto, že dnes technologie jako mobilní internet a moderní přenosná zařízení umožňují čerpat zábavu víceméně bez přestávky.

Problém jménem „odcizení“

Takzvaný syndrom odcizení je jednou z věcí, která přitom hraje v kontaktu dětí s online zábavou extrémně důležitou roli. Důvodem je, že online zábava může tvořit závislost, ale přitom příliš ulpění rodiče mohou zákazy situaci zhoršovat.

Ideální je tak najít rovnováhu v tom, kolik času trávit u připojení k internetu a kolik času potom jinými aktivitami. A pokud se vám podaří děti naučit, že nejdříve je na řadě povinnost a potom teprve online zábava, uděláte ten nejlepší krok. Informační technologie totiž jednoho dne budou potřebovat i ve své profesi.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.