Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Proč jsou pro nás DNS servery tak moc důležité?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Proč jsou pro nás DNS servery tak moc důležité?
Proč jsou pro nás DNS servery tak moc důležité?

Pro většinu aktivních uživatelů internetu není pojem DNS žádnou novinkou. Jedná se o jednu ze základních služeb, které nám umožňují používat takzvané domény k orientaci po internetu. Ačkoliv to tak nevíme, tak DNS používáme dnes a denně při každém online připojení. Vlastně i nyní, když čtete tento článek, tak jste se k němu dostali beze stresu právě díky DNS serveru.

O plynulé užívání připojení k internetu se tak stará celkem třináct DNS serverů na světě. Takzvaný domain name system je tak opravdu nepostradatelný. A proč je tomu tak, zjistíte na následujících řádcích.

Překlad fyzických a doménových jmen

Představte si, že byste potřebovali během jakéhokoliv připojení k internetu seznam IP adres, abyste se dostali na každou stránku, kam potřebujete. Museli byste mít v hlavě složitou strojní adresu na facebook, seznam, Instagram a další podobné služby. Přitom IP adresa sestává ze čtveřice jedno až třímístných čísel oddělených tečkou.

DNS je právě službou, která za nás tuto práci udělá při každém připojení. V moment, kdy v prohlížeči přejdete například na server seznam.cz, tak si prohlížeč vymění s DNS servery požadavek a ty jej potom navedou na fyzický server. Díky tomu je tak připojení k internetu technologií, kterou mohou užívat široce i běžní uživatelé, nejen odborníci.

Přístup k internetu odkudkoliv na světě

DNS serverů je celkem třináct, přičemž většina z nich je v USA. To ale neznamená, že v područí velkých společností jako je NASA, Amazon, Google nebo mnohé univerzity, nejsou i další servery po zbytku světa. Díky tomu, že jsou DNS servery po celém světě, je i připojení k internetu velice jednoduché a rychlé. Kdyby to tak nebylo, tak by zcela reálně mohlo hledání dat, na které čekáme milisekundy trvat i celé vteřiny až minuty.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.