Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Proč je dostupnost připojení optickým kabelem stále menší, než u konkurenčních technologií?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Proč je dostupnost připojení optickým kabelem stále menší, než u konkurenčních technologií?
Proč je dostupnost připojení optickým kabelem stále menší, než u konkurenčních technologií?

Internet optickým kabelem je rozhodně tou nejdokonalejší technologií u nás i ve světě. Jedná se o moderní průlomovou technologii, která k předávání dat v rámci připojení k internetu už nepoužívá impulsů přes polovodičové spoje.

Jenže každá moderní technologie má pochopitelně i nějaký svůj neduh. V tomto případě je hlavním neduhem samotná dostupnost připojení, kterou nám optický kabel nabízí. Proč tomu tak je? To zjistíte na následujících řádcích.

Proč je nízká dostupnost připojení optikou?

Hlavním důvodem, proč je připojení k internetu pomocí optického kabelu tak málo rozšířené i v dnešní době, je především náročnost stavby a údržby sítě. Kompletní vedení optiky je totiž už jenom kvůli bezpečnosti taženo podzemím.

V rámci připojení k internetu optickým kabelem totiž všechna data tečou pomocí laserového, nebo LED diodového světelného impulsu uvnitř optického vlákna. Aby vše fungovalo dokonale, tak je extrémně důležitá dokonalá přesnost.

Náročnost stavby i údržby

Z toho důvodu je tak dostupnost připojení mnohem nižší. Problémem je totiž i sebemenší porušení optického vlákna, nebo kabelu jako takového. Proto jsou tak kabely schovány poměrně hluboko v podzemí. Vedle toho je pak ale i samotné spojování kabelů dalším problémem. nelze jej totiž ohýbat tak jednoduše jako běžné UTP, takže potřebuje více prostoru i přesnosti pro šíření.

VDSL tak stále optiku poráží

Optický kabel nám ale dokáže přinést internet kabelem, který jsme tady ještě nikdy neměli. Je extrémně rychlý a spolehlivý, díky čemuž je tak dnešní připojení k internetu na jiné úrovni. Problémem je ale stále samotná dostupnost připojení, kvůli níž je nejužívanější technologií u nás VDSL připojení. U něj je naopak dostupnost připojení tou největší výhodou.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.