Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Přijde vám současný internet pomalý? Pak je nejspíš čas na optický internet!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Přijde vám současný internet pomalý? Pak je nejspíš čas na optický internet!
Přijde vám současný internet pomalý? Pak je nejspíš čas na optický internet!

Technologie připojení k internetu a jejich možnosti se neustále zvětšují. S tím ale také automaticky rostou požadavky, které moderní webové aplikace a software mohou na tuto oblast mít. Najednou VDSL internet nemusí být dostačující a ukazuje se postupně konkurence, kterou je optický internet.

Oproti předchozím technologiím vám dokáže optický internet nabídnout celou řadu výhod, které jsou dány hlavně rozdílným způsobem vedení. A tyto výhody si také představíme v dnešním článku.

Jak funguje optický internet?

Pokud se podíváme na VDSL internet, tak vlastně najdeme jenom další modifikaci jinak standardní DSL technologie, která je závislá na metalickém kabelu. Vedle toho jsou navíc problémem snižující se rychlosti směrem od centrály.

Optický kabel ale užívá zcela jiné technologie. Jedná se o optické vlákno, které je taženo v podobě křemíkového, skleněného, centra. Do něj se pak předávají signály pomocí LED technologie nebo pomocí laseru. Díky tomu je tak připojení k internetu touto metodou nezávislé například na počasí.

Má to i své nevýhody

Pochopitelně ale nejde o nedotknutelnou technologii. Nevýhodou číslo jedna je určitě nízká dostupnost kvůli finanční a technologické náročnosti distribuce sítě pro optický internet. Vedle toho se ale také bavíme o připojení k internetu, které je velice náchylné na poškození.

Získáte ale jenom to nejlepší

Poškození optiky je ale opravdu výjimečnou záležitostí a pokud máte optický internet k ruce, tak není důvod váhat. Oproti VDSL získáte nejen že mnohem větší rychlosti připojení, ale hlavně velice důležitou stabilitu. Tu vám klasický internet kabelem dokáže poskytnout vždy jenom v omezené míře, zatím co zde se ovlivňující faktory efektivně eliminují samotnou technologií přenosu.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.