Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Poznejte předchůdce standardu DSL. Celosvětově významná ISDN je stále v provozu i dnes!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Poznejte předchůdce standardu DSL. Celosvětově významná ISDN je stále v provozu i dnes!
Poznejte předchůdce standardu DSL. Celosvětově významná ISDN je stále v provozu i dnes!

Technologie ISDN je jedním ze způsobů, díky kterým dokáží sítě napříč celým světem standardně komunikovat. Není už ani zdaleka jedinou možností, jak zprostředkovávat volání, nebo popřípadě globální připojení k internetu.

Po dlouhé době existence ISDN jej začala postupně v některých kruzích nahrazovat technologie DSL, především potom na v oblasti regionálních sítí. I dnes je ale ISDN velice rozšířená a stále funkční metoda, která je nepostradatelnou součástí celosvětové komunikační sítě. DSL je ale modernější metodou, se kterou máme především u nás velice dobré zkušenosti.

Jak vlastně ISDN pracuje a proč je nepostradatelná?

Představte si, že byly doby kdy komunikační sítě napříč celým světem fungovaly regionálně. Jedna síť dokázala přenášet data jen v rámci svého vlastního rozsahu. Kdykoliv ale měla komunikovat s jinou sítí, nedokázala to. A to dokonce i v rámci státu, nejen mezinárodně.

S rozšířením celosvětových telekomunikačních technologií, nebo počátků připojení k internetu, přišla nutnost všechna tato data postupně standardizovat. A to tak, aby mezi nimi byla možnost komunikovat a překládat data na jednom standardu. Přesně to je funkce ISDN a důvod, proč je pro celosvětovou komunikaci nepostradatelná.

Jaké jsou oproti ní výhody moderního DSL?

Mnohem modernější DSL známe díky spoustě vylepšení nejen v ohledu připojení k internetu. Hlavní výhodou je především několikanásobná rychlost oproti původní síti ISDN. Vedle toho je dokonce rozvádění sítě DSL jednodušší a levnější. A to především z toho důvodu, že na rozdíl od ISDN není potřeba speciálního technologického vybavení k připojení do sítě. To je největší nevýhoda ISDN, kdy se musí používat speciální přípojky, které jsou podle užití navíc i standardizované v různých variantách podle využití či pozice v síti.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.