Český telekomunikační úřad dostal za první čtvrtletí velký počet stížností od uživatelů využívajících služeb našich 3 největších operátorů.  Všichni tři jednají za zády zákazníků. Aspoň to je jeden z nejčastějších problémů, které úřad obdržel.

Nejde o zanedbatelný počin. Za 4 měsíce obdrželi celkem 508 stížností. Pokud byste si to přepočetli, jde o 127 hlášení za měsíc neboli 4,2 denně. Tím už je potřeba se zaobírat.

Kdo ví, třeba se díky tomu rychleji objeví čtvrtý operátor. Zatím na trhu figuruje jen v klasickém modrém provedení operátor O2, růžový T-Mobile i lehce odstrčený Vodafone.

I když není moc jiných možností, lidé jsou rádi za stálé a známé telefonní firmy. Zákazníků tak mají operátoři v hojných zástupech. Nejen proto, by si měli dávat pozor na to, jak jednají se svými klienty.

Na co si lidé nejčastěji stěžují?

  • Prodloužení smlouvy – Bohužel se to stává u všech. Nejvíce případů je u Vodafonu. K prodloužení smlouvy je nutný souhlas zákazníka. Pokud jej nezískají, prodlouží smlouvu na neurčito. A je jasné, že pak se uživatelé vztekají a bouří. Vždyť jim třeba zkomplikují změnu tarifu anebo odchod ke konkurenci, což je samozřejmě nekalým cílem operátorů.
  • Jeden telefonát a služba je aktivní – Služby sjednané po telefonu jsou velkou potíží. Operátoři se nebojí často jednat agresivně a tlačí nebohé, povětšinou postarší volající do kouta. Často je doslova donutí zaktivovat službu, o kterou nemají zájem. V horším případě ji aktivují bez jejich vědomí. První seznámení je až na další faktuře.