Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Poradíme vám jak na přesný test rychlosti internetu ve pár krocích

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Poradíme vám jak na přesný test rychlosti internetu ve pár krocích

Test rychlosti internetu je nejúčelnější metodou, jak můžete kontrolovat stav vašeho připojení k internetu jako v aktuální době, tak i v dlouhodobém horizontu. Test rychlosti internetu vám ale mnohdy nemusí ukázat ani podobné výsledky, protože různé algoritmy pro měření rychlosti internetu fungují odlišně.

Zároveň se mohou měnit i podmínky, při kterých měření rychlosti internetu provádíte. A ten tak může být velice často rozdílný. Dnes vám tak dáme pár tipů jak měření rychlosti internetu provádět co nejpřesněji.

Vybírejte doporučené testy rychlosti internetu

Testů rychlosti internetu můžete najít celé desítky. Najdete je jak u nás, tak i v dalších jazycích. Ne každý je ale vhodný pro měření připojení k internetu v našem prostředí. Vše je dáno především tím, kde se ocitá testovací server. Celý princip testování funguje tak, že z vašeho počítače odejde testovací datový paket ke vzdálenému místu na internetu. Jakmile se dostane k testovacímu serveru, tak zafunguje jako zrcadlo a okamžitě odrazí paket zpátky k vám. Pochopitelně zde platí to, že čím blíže je testovací server k místu testování, tím přesnější bude i výsledek.

Volte stejnou denní dobu

Pokud máte především sdílené připojení pro více domácností například v rámci panelového domu, tak se může rychlost připojení měnit na základě denní doby. Večer jsou všichni doma, vytěžují síť na maximum a výsledek měření rychlosti internetu je tak odlišný oproti měření v době, kdy není připojení k internetu vytížené.

Buďte vždy připojení kabelem

Stejně tak je důležité test rychlosti internetu provádět vždy na připojení k internetu kabelem. Jakmile budete připojeni na Wifi, tak je zde velké riziko výkyvu signálu a nesprávného měření. Snažte se tak vždy testovat jen na kabelu.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.