Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Poradíme vám, jak na opravdu přesné měření rychlosti internetu

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Poradíme vám, jak na opravdu přesné měření rychlosti internetu
Poradíme vám, jak na opravdu přesné měření rychlosti internetu

Někomu by se mohlo zdát, že je měření rychlost internetu poměrně dost jednoduchá záležitost. Uprostřed této opravdu jednoduché záležitosti se přitom skrývá několik chytáků, které mohou dost výrazně ovlivnit to, jak přesné a kvalitní výsledky dostanete.

Je tak potřeba dodržovat konkrétní pravidla, díky kterým tak můžeme mít jistotu, že výsledky měření rychlosti internetu opravdu odpovídají realitě. A na ta nejdůležitější se podíváme dnes!

Nikdy neměřte na bezdrátovém připojení

Základem by mělo být to, abyste nikdy neměřili zatím co jste připojení do sítě bezdrátově. Důvodem je, že wifi internet automaticky znamená ztráty rychlosti a stability. Výjimkou jsou momenty, kdy jste opravdu blízko kvalitního AP, které vám nabídne dostatečné připojení. Místo toho se ale vždycky snažte o to, abyste při měření rychlosti internetu používali pevné připojení k internetu.

Nevycházejte z jediného měření rychlosti internetu

I ty nejdokonalejší technologie jako je například optický internet pochopitelně mají kolísání rychlosti. Dvojnásob to platí v případě, kdy používáte kombinovanou přípojku s ostatními. Samotný test připojení k internetu vám tak může občas nabídnout dost rozličné hodnoty, které nemusí být reálné. Proto nevycházejte z jednoho připojení, ale spíše z průměru několika opakovaných připojení.

Snažte se měřit při nízkém vytížení

Další důležitou záležitostí je, abychom měření rychlosti internetu měřili při co nejmenším vytížení sítě. Rychlost v síti se totiž rozděluje mezi všechna zařízení, která připojení k internetu a síťové služby v daný moment využívají. Pokud tak budete mít připojeno například pět zařízení, a přitom budete měřit, tak automaticky nedostanete úplně nejlepší výsledek. I tak ale měření rychlosti internetu hodně prozradí.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.