Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Poradíme vám, jak DHCP nastavit a proč je tak důležité pro domácí sítě

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Poradíme vám, jak DHCP nastavit a proč je tak důležité pro domácí sítě
Poradíme vám, jak DHCP nastavit a proč je tak důležité pro domácí sítě

DHCP je jednou z mnoha služeb, které nám umožňují konfiguraci sítí a připojení k internetu s takovou jednoduchostí a přesností, jako ji dnes známe. Samo o sobě DHCP můžeme popsat jako službu, která se stará o automatické přidělování adres v domácích i firemních sítích.

Ve své podstatě tak DHCP znamená, že kdykoliv se připojíte do sítě, dostanete automaticky adresu, pomocí které můžete další přístroje v síti kontaktovat rychle a jednoduše. My se dnes podíváme na to, jak a proč vůbec DHCP v domácích sítích nastavovat.

Proč DHCP nastavovat v domácnosti?

Představte si, že nebudete mít aktivní DHCP a koupíte si nové zařízení, nebo přijde návštěva. Kdokoliv se bude chtít připojit do sítě, nebo používat připojení k internetu, bude muset vyplnit ručně IP adresu. Jenže jaké IP adresy jsou volné a které využité? A kde se to vůbec mění? Už tady vidíte, že je to velký problém. Díky aktivnímu DHCP naopak přijdete, připojíte se a IP adresu získáte obratem automaticky.

Jak nastavit DHCP v domácnosti?

O domácí DHCP se stará jakékoliv zařízení, které spravuje pevný internet. To znamená, že většinou budeme mluvit o routeru, který umožňuje, aby domácí internet a lokální síť mohli mezi sebou posílat data.

Do nastavení routeru se většinou dostaneme přes adresu 192.168.1.1, nebo přes jinou, která je uvedená v manuálu k routeru. Jakmile se připojíme do administrace, tak nám jednoduše stačí v záložce DHCP službu aktivovat.

Pokročilá nastavení DHCP

V rámci domácnosti můžete mít potřebu pokročilých nastavení. V první řadě je běžné, že si určitě rozsah adres tím, že určíte nejnižší a nejvyšší adresu, kterou bude router přiřazovat. Jenže co když potřebujeme přes domácí internet pracovat se stejnou IP? Pak mezi pokročilé možnosti patří i pevné přiřazení IP konkrétní fyzické adrese.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.