Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Na kolik dnes vyjde kvalitní vysokorychlostní internet?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Na kolik dnes vyjde kvalitní vysokorychlostní internet?
Na kolik dnes vyjde kvalitní vysokorychlostní internet?

Vysokorychlostní internet je dnes jednou z technologických záležitostí, které bereme jako naprostou samozřejmost. Nabízený je totiž nejen v celé řadě variant od VDSL, přes optický kabel až ke kvalitnímu 5G, ale také v celé řadě tarifů.

Jednotliví poskytovatelé nám přitom dávají velké množství možností vybírat z rychlostí a cen, které za ně pak také musíme zaplatit. Dnes se tak podíváme na to, kolik může stát vysokorychlostní internet.

Jakou rychlost má mít vysokorychlostní internet?

Začali bychom ale od toho, co takový internet kabelem nebo internet vzduchem musí umět, aby se dal nazvat jako vysokorychlostní. V první řadě je určitě vhodné, aby dokázal poskytnout dostatek stability.

To je sice u VDSL slabá stránka, a stejně tak mají náchylnost k výpadkům i bezdrátové technologie, ale naopak optický kabel nabídne ideální výkon. Samotná rychlost je pak otázkou stovek megabitů. Vzhledem k dnešním poměrům bychom mohli čekat, že jako vysokorychlostní internet označíme připojení k internetu přibližně od 300 megabitů výš.

Co poskytovatel, to jiná nabídka

Jednotliví poskytovatelé nám přitom v závislosti na lokalitě dokáží nabídnout celou řadu možností. pravdou je, že široká nabídka nutně není k dispozici všude. V městech ale běžně očekáváme, že alespoň nějaké možnosti na výběr určitě máme.

Cena vysokorychlostního internetu přitom nemusí být drahá. Dobré připojení k internetu dnes vyjde na příjemných pět set a více korun. Kolem sedmi stovek až jednoho tisíce pak můžeme potkat dokonce i gigabitové nabídky. V rámci gigabitového internetu přitom můžeme počítat s naprosto postačující rychlostí nejen pro naše volnočasové aktivity, ale také pro potřeby profesionálního pracovního nasazení. Je ale dostupný spíše ve větších městech.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.