Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Na co si dát pozor při sdílení dat online?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Na co si dát pozor při sdílení dat online?
Na co si dát pozor při sdílení dat online?

Sdílení dat online je rozhodně jednou z moderních možností, které nám dává užívání internetového připojení a celá řada síťových protokolů. Pro soustu firem i osob je už vlastností, bez které si víceméně ani nedokáží představit moderní práci a život.

Jenž zároveň je také sdílení dat online věcí, která může znamenat nemalé bezpečnostní problémy. A to především v případě, kdy se nevyznáme dostatečně v možnostech zabezpečení a nastavení přístupů ke sdíleným datům.

Oprávnění ke sdílení dat online

Základní věcí, kterou musíte při připojení k internetu řešit snad na každé úrovni, je oprávnění. Jednotliví uživatelé jsou rozděleni do rolí a zároveň také do skupiny. To má zásadní výhodu v tom, že se automaticky může ovlivnit, jaké má kdo oprávnění.

A to nejen v rámci samotného připojení, ale dokonce také na lokálním počítači. Pokud tak sdílíte data citlivá pro konkrétní uživatele, tak je dobré už při první inicializaci s rozmyslem určit způsob zabezpečení, který při připojení k internetu mohou sdílející použít.

Nastavení rozsahu sdílení

Pokud sdílíte přes online služby jako je například Google Drive, tak nebude rozhodně problém s tím lokalizovat složku, kterou chcete sdílet ostatním. Jenže sdílení dat online přímo z pevného disku může být složitější. Může se totiž stát, že nezkušený uživatel v rámci sdílení přes připojení k internetu rovnou nasdílí celý disk, nejen konkrétní složky.

Oprávnění k úpravám dat

Poslední částí je pak opět nastavení oprávnění, ale ne z pohledu přístupu. Pro jednotlivé skupiny se dá používat hodnota povolení pro čtení, úpravu i řízení. To všechno dává možnost přesně určit jaké operace je možné s danými daty dělat z pozice konkrétního uživatele. V rámci připojení k internetu se běžně tato nastavení užívají i na místech jako jsou webové hostingy a další služby kolem sdílení.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.