Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Na co si dát pozor, pokud používáte internet na cestách?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Na co si dát pozor, pokud používáte internet na cestách?
Na co si dát pozor, pokud používáte internet na cestách?

Internet na cestách, ať už jako služba přenosného připojení k internetu, nebo jako samotná mobilní data, jsou nepostradatelnou záležitostí pro moderního cestovatele. Nikdo si dnes už neumí představit cestování, kdy nás nejistí kvalitní mobilní internet.

Jenže s touto službou se zároveň mohou pojit různé otázky, na které byste měli znát odpověď. Dnes se tak podíváme na to, jak se užívá internet na cestách, a na co si dávat největší pozor.

Informujte se o začlenění dané země

Pokud použijete internet na cestách v zemi, která je mimo EU, tak počítejte s tím, že se můžete dostat do nepříjemných finančních částek. Většinou totiž mobilní internet, stejně jako jiné telekomunikační služby, nabízí stejné podmínky pouze v rámci zemí evropské unie.

Pokud se pak dostanete za její hranice, tak můžete spadat do určitého tarifního pásma. Tam i když můžete mít neomezená data v domovské síti, se dostáváte do tarifních hodnot. To bývají většinou opravdu vysoké částky za drobné obnosy dat.

Existují ale mnohé výjimky

Internet na cestách ale můžete využívat výhodně v určitých zemích, které mají s EU dohodu. Mezi tyto země, které jsou zároveň populárními destinacemi, se počítá hlavně Island, nebo Velká Británie. Pozor si dávejte ale ve Švýcarsku, kde se mobilní internet zpoplatňuje extra draze. Pro cestovatele je ale možné zakoupit 14denní SIM s neomezenými daty jen za 19,99€.

Nebezpečí pohraničních zón

Jednoduše se ale můžete také dostat do situace, kdy se v pohraničních zónách mobilní internet najednou začne hlásit pod jiného operátora. Důvodem je funkce automatického vyhledávání sítí, která v mobilu zajišťuje dostupnost vždy té nejsilnější možné. To se dá velice jednoduše zakázat v nastavení telefonu. Nejčastěji se přitom mobilní internet hlásí pod cizí sítě hlavně v Alpách.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.