Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Mobilní data v zahraničí mohou být super pomocník, ale i zdroj velkých problémů

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Mobilní data v zahraničí mohou být super pomocník, ale i zdroj velkých problémů
Mobilní data v zahraničí mohou být super pomocník, ale i zdroj velkých problémů

Mobilní data zahraničí. To je rozhodně téma, které se opakuje neustále dokola. A ačkoliv už jsou nějakou dobu ustálená pravidla, podle kterých se účtují data v různých sítích, tak se stále dostáváme do situací, kdy se zcela naopak kupa nechá nachytat.

V rámci dnešního článku se tak podíváme na to, jakým způsobem můžeme mobilní data používat na různých místech světa, kdykoli se vydáme za hranice naší republiky.

Mobilní data a Evropská unie

V rámci EU je pro nás mobilní internet, stejně jako všechny další telekomunikační služby, beze změny. Díky tomu tak využíváte stejné ceny, stejný kredit, popřípadě stejný tarif a objemy garantovaných minut a dat, jako kdybyste byli u sebe doma. A to bez jakýchkoliv výjimek pro operátora.

I tak se ale může stát, že po přechodu do zahraničí mobilní internet vypoví službu proto, že budete mít zakázaný roaming. Ačkoliv si vás totiž bude přebírat na signálu dceřiná společnost poskytovatele doma, tak to stále z pohledu techniky bude jiný poskytovatel.

Pozor na některé výjimky

Jenže také v Evropě najdeme výjimky, které se mohou vymstít. Především pak mobilní internet ve Švýcarsku, který sice má celou řadu dohod s unií, ale sdílení mobilních služeb v nich bohužel není. Naštěstí lze zakoupit za 25€ neomezený internet na dva týdny přímo ve Švýcarsku.

Ve zbytku světa vás čeká roaming

Nejhorší situace jsou pochopitelně místa, kde musíte přecházet na roaming. Někteří poskytovatelé provozují takzvaná roamingová pásma, jiní to naopak dělají tak, že pro jednotlivé země stanoví podmínky individuálně. Ve své podstatě se ale připravte na to, že mobilní internet se může prodražit.

V některých zemích, především pak na naší jižní polokouli, jsou totiž běžnou praxí částky ve stovkách korun i za pár megabajtů dat.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.