Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Místa, kde se vám volání v zahraničí může nepříjemně prodražit

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Místa, kde se vám volání v zahraničí může nepříjemně prodražit
Místa, kde se vám volání v zahraničí může nepříjemně prodražit

Volání přes hranice už zdaleka není ničím, co by nebylo běžně dostupné. Otázkou ale v mnoha případech zůstává za kolik to může být. Po světě jsou totiž lokality, kde mohou místní volat víceméně zdarma i přes hranice. Na druhou stranu jsou i nepříjemné výjimky.

My se dnes přitom podíváme na místa, kde se vám takové volání může nepříjemně prodražit, ale poradíme i kde budeme právě mi s voláním v pořádku.

Evropská unie a volání v zahraničí

Nejpříjemnější věcí pro volání v zahraničí je u Evropské unie její standardizace. Pokud totiž máte tarif nebo dobíjecí SIM kartu u jakékoliv členské země EU, tak nemusíte mít obavy z telekomunikačních služeb i ve všech dalších členských zemích. Důvodem je, že jsou veškeré sazby volání v cizích zemích i přes hranice standardizovány podle ceníků, které máte v domácí zemi.

Pozor na Švýcarsko!

Ovšem pozor na Švýcarsko, které je ohromnou výjimkou. Zde není problém ani tak volání jako takové, ale spíše užívat mobilní internet s cizí SIM kartou se vám ve Švýcarsku nepříjemně prodraží. Není totiž členským státem Evropské unie, a tak pro něj tyto zákony neplatí. Za necelých dvacet euro ale lze pořídit měsíční SIM karta s neomezenými daty a kapacitou volání všude po Švýcarsku. Rovnou vám tak přinášíme i příjemný cestovatelský bonus!

Jak je to s voláním mimo EU?

Pokud se dostaneme mimo EU tak volání v zahraničí už nemá nic společného s našimi ceníky standardních služeb. Stále se ale drží ceníků, které u nás můžete běžně najít. Takové volání se realizuje přes takzvaný roaming. Ten je specifický tím, že dělí země do jednotlivých oblastí, nebo pásem. V každém z nich přitom jsou jiné podmínky a můžete tak volat a komunikovat výrazně levněji nebo dráž. Více informací a přesné najdete vždy u vašeho konkrétního operátora.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.