Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Máte problémy se sílou svého bezdrátového připojení? Poradíme vám pár základních rad!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Máte problémy se sílou svého bezdrátového připojení? Poradíme vám pár základních rad!
Máte problémy se sílou svého bezdrátového připojení? Poradíme vám pár základních rad!

Bezdrátové připojení je dnes nepostradatelnou a oblíbenou technologií. Jak na veřejných místech a pracovištích, tak i v případě domácností, jsme zvyklí, že máte neustále dostupné bezdrátové připojení. Často se ale stává, že je problém s kvalitou Wifi.

Většina problémů má poměrně dost jednoduché řešení. Moderní bezdrátové připojení je do jisté míry plně automatizované a často stačí jenom změnit některá nastavení. Dnes se podíváme na to, jaké tipy vám mohou pomoci, aby vaše domácí bezdrátové připojení fungovalo na jedničku.

Zkontrolujte obsazení vašich pásem

Wifi připojení je specifické v tom, že používá několik různých pásem. Jednotlivá pásma pro připojení k internetu jsou ale sdílená i s dalšími zařízeními wifi, které jsou v blízkosti. Pokud je tedy více zařízení na jednom pásmu, tak se navzájem omezují a mohou si překážet. Na skenování pásem existuje celá řada aplikací.

V nastavení Wifi potom jednoduše stačí vybrat takové pásmo pro připojení k internetu, které je nejméně vytížené. Kvalitnější wifi routery mají dokonce tu výhodu, že existuje možnost automatického výběru pásma. Samo zařízení tak může pásma střídat podle toho, jaké jsou nejméně vytížená.

Na dlouhé vzdálenosti nemusí stačit jedna anténa

Velice často se vám ale může stávat, že se kvalita připojení snižuje především na základě vzdálenosti od přístupového bodu jako takového. To znamená, že nemusí mít dostatečný signál pro delší vzdálenosti nebo překážky, které u něj jsou. Pokud to váš router podporuje, tak je možné sílu připojení k internetu podpořit připojení další antény, nebo ještě silnější antény namísto té současné. Pokud ne, tak je jednou z možností také modernizace na silnější router, který může disponovat více anténami, nebo kvalitnějším připojením.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.