Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Máte problém s kvalitou připojení na wifi? Poradíme vám, jak to zlepšit

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Máte problém s kvalitou připojení na wifi? Poradíme vám, jak to zlepšit
Máte problém s kvalitou připojení na wifi? Poradíme vám, jak to zlepšit

Wifi internet je velice příjemnou záležitostí, protože nám umožňuje přijímat pevné domácí připojení kdykoliv a kdekoliv v domácnosti. Jenže zároveň je wifi internet i v době svého používání na každém rohu technologií, která v domácnosti rozhodně má daleko k dokonalosti. Standardní wi-fi internet má totiž v rámci domácích sítí poměrně dost nešvarů.

Díky tomu tak nemusí být wifi internet dostatečné stabilní nebo rychlé připojení k internetu, ačkoliv si ale platíte dostatečný tarif. Dnes se tak podíváme na základní problémy, které wi-fi internet může při domácím provozu mít.

Příliš zatěžkané vysílání pásmo

Vysílací pásma jsou speciální druhy frekvencí, na kterých mohou vysílat civilní zařízení. Přitom ale nemyslíme dvou a čtyř gigahertzové, ale více než 12 pásem, které můžeme využívat v rámci nastavení routeru. Pokud je pásmo hojně používané i dalšími zařízeními, tak se navzájem oslabují a připojení k internetu tak rozhodně není stabilní. Proto se pomocí analytických druhů aplikací pravidelně podívejte, jestli hlavně v obytných domech není na vašem pásmu zrovna přetlak.

Přejděte na 4Ghz frekvenci

Standardně se dříve používalo jenom 2,4GHz ale dnes už se používá v praxi 4GHz také v domácnostech. Spousta lidí to tak ale nedělá, čímž nechtěně svoje připojení k internetu víceméně přímo oslabují. Důležité je přitom říct, že vyšší frekvence automaticky znamená lepší propustnost, takže budou stěny méně ubírat ze síly signálu.

Možná to chce modernizaci zařízení

Pokud máte svůj wifi router už dlouhou dobu, tak je dost možné, že je zkrátka na svém technologickém limitu. Spousta lidí totiž v průběhu let zvyšuje rychlost připojení k internetu, ale přitom se neohlíží na to, že je potřeba také modernizovat router jako takový.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.