Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Máte kvalitní internet, ale přesto špatné připojení? Nejčastější důvody a jejich řešení

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Máte kvalitní internet, ale přesto špatné připojení? Nejčastější důvody a jejich řešení
Máte kvalitní internet, ale přesto špatné připojení? Nejčastější důvody a jejich řešení

Máme zakoupený kvalitní internet s vysokou rychlostí, ale i přesto potýkáme s tím, že nedokáže fungovat tak rychle jako bychom si to představovali. Přesně tohle zažívá spousta lidí, která sice platí kvalitní připojení k internetu v domácnosti, ale i přesto jim přijde, že má jejich kvalitní internet ke kvalitě opravdu velice daleko.

Dost často se přitom jedná o poměrně drobné detaily, které mohou velice často ovlivnit to, jak je kvalitní internet distribuovaný v domácnosti, ačkoliv u vstupu do zásuvky všechny svoje hodnoty má. Dnes se podíváme na to, jak kvalitní internetové připojení nejčastěji ovlivňují drobné chyby, které tím vaše připojení k internetu dělají podstatně pomalejší.

Pozor na modernizaci routerů a síťových karet

Sice bychom museli v některých ohledech mít doma opravdu velice staré síťové prvky, ale nejde o žádnou výjimku. Spousta lidí si totiž v průběhu let zakupuje lepší a lepší připojení k internetu do domácnosti, ale přitom zapomínají na to, že kvalitní internet potřebuje i kvalitní hardware.

Stává se tak, že jsou mnohdy rychlosti připojení ovlivněny tím, že jsou aktivní prvky jako router nebo síťové karty limitovány na sto megabitů, což bylo u starších technologií normální. Přechod na gigabit je přitom levnou záležitostí, protože jsou dnes již tyto komponenty neodmyslitelným standardem pro kvalitní připojení k internetu.

Bezdrátové připojení má vždy přirozené ztráty

Dalším důvodem, proč si spousta lidí svůj kvalitní internet neužívá naplno, je jeho používání jakožto bezdrátového připojení. Ono připojení k internetu pomocí wifi má tu nevýhodu, že přirozené ztrácí rychlost a stabilitu se vzdáleností i fyzickými překážkami mezi přijímajícím a vysílajícím. Ve své podstatě jsou bezdrátové sítě neschopné naplnit takový potenciál, jaký má váš kvalitní internet v případě připojení na pevný kabel.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.