Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Kde si užívat data na dovolené a kde si raději počkat na wifi?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Kde si užívat data na dovolené a kde si raději počkat na wifi?
Kde si užívat data na dovolené a kde si raději počkat na wifi?

Dovolená pro někoho znamená dokonalý odpočinek v exklusivních hotelích a lokalitách, kde si užívají spousty jídla, pohodlí u bazénů a na plážích, neustálé wifi a pohody. Pro někoho jiného ale stejná dovolená může být naopak spousta bádání a procházení nových míst.

Pokud jste tou druhou skupinou, tak je pro vás určitě jednou z důležitých oblastí také samotné hlídání mobilních dat. Hlavně v cizích lokalitách jsou totiž data na dovolené jednou z věcí, které jsou pro nás extrémně zásadní.

Pozor na takzvaná roamingová pásma

Roaming je ve své podstatě odběr telekomunikačních služeb kdekoliv, kde nejsme v domácí síti. Proto tak mobilní data nebo volání budou automaticky označena písmenkem R kdekoliv, kde nejsme doma. Mohou se nám tak ukazovat i v rámci Evropské unie.

Problém je ale v tom, že roamingová pásma jsou specifická také odlišným financováním všech služeb. A v některých případech se nebavíme o drobných částkách. Zcela naopak jsou to doslova stovky korun za megabajt dat, které užijeme. Proto je dobré dávat pozor na užívání dat v těchto lokalitách, nebo si zařídit roamingový tarif.

Kde se o data na dovolené nemusíme bát?

Pochopitelně jsou ale i místa, kde data na dovolené nemusíme nijak řešit. Víceméně jsou to všechny země Evropské unie. V rámci EU je totiž už dlouhou dobu v platnosti úmluva, kdy partnerští operátoři, kteří si vás přebírají v cizině, musí nabízet stejné služby za stejnou cenu jako je tomu u nás doma.

Proto pokud máme určitý datový tarif přímo u nás v domácích podmínkách, tak se nemusíme bát toho, že by data na dovolené v rámci unie byla účtována jinak. V této oblasti se rozhodně jedná o jednu z nejlepších rozhodnutí, které pro cestovní ruch dokázala Evropská unie již dávno víceméně jednohlasně odhlasovat.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.