Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Kde si můžete užívat mobilní 5G připojení nejčastěji?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Kde si můžete užívat mobilní 5G připojení nejčastěji?
Kde si můžete užívat mobilní 5G připojení nejčastěji?

Ačkoliv už 5G připojení k internetu dávno není žádnou novinkou, tak je i v dnešní době stále poměrně dost nedostupné v celé řadě oblastí. Neexistuje totiž žádná centrální síť, která by se starala o distribuci 5G, ale vše je na jednotlivých operátorech.

Na základě marketingových a obchodních priorit se tak postupem času některé společnosti dokázali odtrhnout od konkurence, jiné pak stále zůstávají na místě. Kde a s kým si tak můžeme dnes užívat nejlepší 5G připojení?

Proč jsou mezi operátory tak velké rozdíly?

Velké rozdíly mezi operátory se začaly rýsovat už poměrně dost dávno. V prvopočátku totiž byla komplikace už v tom, že jenom někteří začali vysílat v testovacích zónách 5G připojení, a proto byli připravení novou generaci pro mobilní internet nabízet.

Následně se potom začala celá řada operátorů od nápadu 5G postupně vzdalovat, protože celý proces výrazně brzdil prodej obchodních pásem, bez kterých není možné mobilní internet poskytovat.

Prioritou jsou velká města

Pokud chcete 5G připojení odebírat ve velkých městech, tak nebudete mít už v dnešní problém téměř u žádného operátora, vesměs totiž největší města jako Praha, Brno a krajská města, mají velice kvalitní pokrytí. Díky společnostem jako Nordic Telecom jsou dokonce i místa, kde se 5G užívá pro internet v domácnosti.

5G připojení od různých operátorů

Základem je ale fakt, že každý operátor dosah a kvalitu svojí distribuční sítě řeší samostatně. Z toho důvodu tak vznikly postupem času velké rozdíly v tom, jak kvalitně mobilní internet standardu 5G dokáží mnozí operátoři poskytovat. Nejlepší volbou je dlouhodobě Vodafone, který zprvopočátku měl i největší náskok v pokryté ploše. Postupně jej pak začala dohánět společnost O2 a T-mobile zůstává na třetí, pomyslné poslední, příčce. I s ním ale pokrytí v největších městech není problém.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.