Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Kde platí a neplatí roaming ceny a jak se o nich včas informovat?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Kde platí a neplatí roaming ceny a jak se o nich včas informovat?
Kde platí a neplatí roaming ceny a jak se o nich včas informovat?

Roaming ceny už zdaleka nejsou tím, čím bývali. I tak jsou ale roaming ceny pro celou řadu lidí pomyslnou noční můrou, protože dokáží zatraceně prodražit dovolenou nebo pracovní cestu do zahraničí. Ne všude ale za svůj mobilní tarif platíte jiné částky, než jste zvyklí.

Roaming ceny už totiž ani zdaleka neplatí v tolika oblastech, v kolika jste byli dříve zvyklí. A jak se o nich informovat? To vám poradíme právě dnes a vy se tak nemusíte bát, že vás vaše vyúčtování za volání překvapí až vás roaming ceny nečekaně doběhnou.

Evropská unie bez roamingu… s výjimkou Švýcarska

Už to není ani tak krátkou dobu, co bylo dohodnuto jednotné volání a SMS po celé Evropské unii. Přesněji řečeno byla zrušena všechna roamingová pásma a roaming ceny tak pro evropské občany, kteří mají u evropského poskytovatele zařízené své mobilní služby, dávno neplatí. Všechny členské země Evropské unie jsou tak jednotné od volání až po využívání mobilních dat.

Velkou výjimku na kterou je třeba dávat pozor ale tvoří Švýcarsko. Švýcarsko totiž zůstává v mnoha ohledech stále plně suverénní a oproštěné od svého těsného okolí a poskytování mobilních služeb je toho součástí. Pro cestu do Švýcarska si tak raději zařiďte denní paušál, který vás zachrání od drahoty.

V roamingových oblastech vám přijdou SMS

Mimo toho, že existují online portály mapující jednotlivé oblasti a jejich podmínky pro poskytování telekomunikačních služeb, se můžete velice často potkávat také oznamovacími SMS. Víceméně každá roamingová oblast by vám měla oznámit, jaký mobilní operátor přebírá váš signál a jaká je změna podmínek po dobu pobytu. Zajímavostí je fakt, že pokud váš mobilní operátor figuruje také v zemi s roamingem, mnohdy se vyhnete odlišným cenám. Proto se vždy včas a dobře informujte online, nebo si pročtěte notifikační SMS, které vám přijdou automaticky.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.