Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Kde můžete zjistit, jestli problémy s připojením znamenají výpadek u poskytovatele?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Kde můžete zjistit, jestli problémy s připojením znamenají výpadek u poskytovatele?
Kde můžete zjistit, jestli problémy s připojením znamenají výpadek u poskytovatele?

Problémy s připojením k internetu mohou mít opravdu dost různých možností. Některé z nich mohou být přitom přímo u vás, zatím co jiné problémy s připojením mohou vznikat naopak při cestě k vám. Ať už se ale tyto problémy odehrávají přímo v serverovně, nebo jde až o problémy, které vzniknout na trase jako takové, tak jsou všechno problémy s připojením na straně operátoru.

Dnes se podíváme na několik možností, jak si můžete ověřit, zdali opravdu problémy vznikají přímo u poskytovatele připojení, nebo vznikají právě u vás.

Zázračný příkaz ping

První pomoc bude pro zkušenější uživatele připojení k internetu se základními dovednostmi u operačních sítí. Když otevřete příkazový řádek, tak můžete využít příkazu ping. Ten slouží k tomu, abyste mohli na dálku zkusit kontaktovat jiné místo na síti. Tím ale může být i webová stránka. Samotný příkaz ping www.pripojto.cz tak bude například kontaktovat tento web. Pokud se vám vrátí testovací pakety v pořádku, tak problém není na trase vašeho připojení.

Mapy výpadků služeb

Speciální mapy lze na internetu najít pod spoustou názvů. Přitom se nespecializují jenom na služby jako je připojení k internetu, telekomunikační služby a další podobné. Mohou zobrazit jak samotné výpadky služeb, tak i výpadky konkrétních stránek. Díky tomu tak můžete sledovat kupříkladu výpadky sociálních sítí, nebo autentifikačních služeb.

Informace na stránkách poskytovatele

Většina poskytovatelů připojení k internetu vám dává možnost přímo kouknout na to, jestli jsou někde plánované odstávky, nebo rozsáhlejší výpadky. Dost často dokážete navíc informaci získat na sociálních sítích, kde většinou operátoři a poskytovatelé opravdu rychle reagují na výpadky a stížnosti klientů. Navíc i podle počtu stížností jednoduše zjistíte, že jde o rozsáhlejší výpadek.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.