Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jednoduché pokyny, co dělat, když přestane VDSL modem odpovídat

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jednoduché pokyny, co dělat, když přestane VDSL modem odpovídat
Jednoduché pokyny, co dělat, když přestane VDSL modem odpovídat

VDSL modem může čas od času přestat odpovídat, aniž by k tomu měl nějaký zjevný důvod. Děje se tak především v takových případech, kdy VDSL modem dlouhodobě předává připojení k internetu a nemá dostatek „odpočinku“. V takovém případě se může stát, že vyrovnávací paměť a další součásti, které VDSL modem obsahuje, mohou přestat techniky fungovat správně.

Jakmile se to stane, tak většina lidí okamžitě volá na podporu, nebo si myslí, že dochází k výpadku sítě poskytovatele. To ale není zdaleka vždycky pravda, protože může za problémem stát VDSL modem sám o sobě. Dnes vám poradíme pár rad, co dělat, když VDSL modem nefunguje správně.

Zkontrolujte nejdříve stav diod na modemu

Může se stát, že opravdu dochází k výpadku připojení k internetu. V takovém případě najdete problém například tím, že zkontrolujete stav notifikačních diod, které jsou na modemu přímo. Každý VDSL modem přitom má trochu jiný režim, který vždy najdete v dokumentaci.

Vyzkoušejte trik s IP adresou

Někdy ale mohou být problémy zapříčiněny i výpadkem DNS brány. DNS brána je vlastně jakýmsi překladačem, který dává strojním IP adresám takové názvy, které si můžeme lépe pamatovat. Jedná se o domény, například pripojto.cz. Vyzkoušejte proto v příkazovém řádku příkaz ping na konkrétní adresu. Pokud adresa odpovídá, je problém nejspíše ve výpadku DNS, který neovlivníte vy, ani poskytovatel.

Zkontrolujte všechnu konektivitu modemu

Často se ale může stát naprosto nejprimitivnější problém. Jednoduše zkuste všechny kabely odpojit, vypnout modem na pár minut. A pak je znovu zapojit. Odpojení a zapojení kabelů vás ujistí, že jsou všechny potřebné kabely k připojení k internetu opravdu dobře zapojeny. Vypojení z energie pak vyčistí paměť, která může být zahlcená. S opětovným zapojením přitom počkejte pár minut, než se elektrosoučástky jako například kondenzátory, zcela vybijí.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.