Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Je výpadek internetu váš běžný problém? Může být také u vás!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Je výpadek internetu váš běžný problém? Může být také u vás!
Je výpadek internetu váš běžný problém? Může být také u vás!

V případě, kdy se ukáže výpadek internetu, ukazuje naprostá většina uživatelů rovnou přímo na poskytovatele. Spousta lidí totiž neví, že se můžete dost běžně také v domácím prostředí potkávat s problémy, které mohou zmenšit dostupnost a stabilitu vašeho připojení.

Je opravdu velké množství důvodů, proč vznikl výpadek k internetu. Pochopitelně takové důvody také budou rozdílné pro to, jak výpadek řešit a jak mu následně předcházet. My vám dneska představíme čtyři nejčastější důvody, proč dochází k výpadkům připojení v domácnostech.

Přetížená pásma WIFI

V případě, kdy používáme bezdrátové připojení, tak se automaticky zařazujeme do určitých pásem. V každém pásmu přitom může být jen určité množství sítí, než se nezačnou navzájem rušit. Proto se podívejte přes skener pásem na to, jak je obsazené vaše pásmo. Moderní routery dokonce umí pásma i samostatně měnit podle jejich obsazenosti.

Výpadek internetu kvůli nízkému dosahu

Malou chvíli ještě zůstaneme u WIFI, protože je mnohem častějším předmětem výpadků, než je tomu u pevného připojení. Konkrétně dosah WIFI připojení je další zajímavou věcí. Výpadek internetu je stále pravděpodobnější s větší vzdáleností od vysílače.

Přetížený router

Jedním z nejčastějších důvodů, jak vzniká výpadek internetu v domácnosti, je přetížený router. Samotná router totiž může být postupem času výrazně zahlcený. A to hlavně v případě, kdy síť nefunguje optimálně. Vaše pevné připojení tak dokáže mnohdy zařídit krátkodobý restart routeru.

Spousta problémů v kabelech

Poslední důvod, opět častý, je špatná kabeláž. Výpadek internetu může jednoduše vzniknout už jenom uvolněním některých kabelů. Proto v případě takových problémů nejdříve zkontrolujte všechny kabely, a jestli koncovky sedí. Možná pak domácí internet začne fungovat ze vteřiny na vteřinu.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.