Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaký je rozdíl mezi 4G a 4G+? Spousta věcí od větší rychlosti po VoLTE!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaký je rozdíl mezi 4G a 4G+? Spousta věcí od větší rychlosti po VoLTE!
Jaký je rozdíl mezi 4G a 4G+? Spousta věcí od větší rychlosti po VoLTE!

Vypadá to, jako kdyby mezi jednotlivými standardy mobilních dat byly minimální rozdíly. Rozdíly, které přineslo 4G+ ale stojí za zmínku. Mnohem rychlejší internet v mobilu, kvalitnější telefonáty díky VoLTE a k tomu menší odezva při lepší prostupnosti signálu.

Především VoLTE se stalo velice oblíbenou součástí novinek, které nadstavba klasického standardu 4G dokázala přinést. VoLTE navíc přimělo mnohé z uživatelů k modernizaci zařízení na kvalitnější telefony, které již plně podporují 4G sítě se vším všudy. Nejen o VoLTE, ale i o dalších vlastnostech si povíme v tomto článku.

VoLTE přineslo mnohem kvalitnější volání

Ačkoliv by se mohlo zdát, že volání je už na takové úrovni, že by se jen těžko hledal prostor pro další zlepšení, tak technologie VoLTE dokázala přinést příjemné novinky. VoLTE je hybridní technologií, kdy se přenáší hlasová data nejen na klasické frekvenci, ale také pomocí LTE neboli 4G+ mobilní sítě. Díky tomu hovory získaly mnohem kvalitnější průběh a především se zlepšilo pokrytí v místech, kde klasický signál pro hovory pomalu ztrácel na kvalitě.

Vyšší rychlost a nižší odezva

Nadstavba čtvrté generace G sítě se ale nepředvedla jen zlepšeným voláním díky technologii VoLTE. LTE internet dokázal navýšit dosavadní rychlosti, které byly stropem původního připojení 4G. U toho se dokonce podařilo snížit odezvu připojení. Ta sice není tak moc viditelná na rychlosti během klasického užívání, ale kdokoliv užívá aplikace s potřebou co nejnižší odezvy, tak zajisté pozná rozdíl.

LTE internet se tak stal předělovou mezí, která na dlouhou dobu vyplnila touho po zrychlení. 4G totiž na trhu tou dobou figurovalo dost dlouho a na odhalení připojení standardu 5G se čekalo až do nedávné doby. LTE jsme si tak mohli naplno užít se všemi jeho výhodami.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.