Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaké zajímavé detaily vám dokáže ukázat měření rychlosti internetu?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaké zajímavé detaily vám dokáže ukázat měření rychlosti internetu?
Jaké zajímavé detaily vám dokáže ukázat měření rychlosti internetu?

Při měření rychlosti internetu nám jde pochopitelně o to nejhlavnější. Zkontrolovat rychlost připojení k internetu. Jenže měření rychlosti internetu nám dokáže nabídnout ještě mnohem, víc než je jen nejzákladnější rychlost nahrávání a stahování dat.

Existují testy pro měření rychlosti internetu, které mohou o vašem připojení k internetu vypovědět mnohé. Může jít například o stabilitu, nebo o rychlost odezvy. Mnohdy dokáží testy pro měření rychlosti internetu zároveň ukázat detaily o vašem poskytovateli nebo dokonce i o vašem umístění na síti. A přesně těmto detailům, které měření rychlosti připojení k internetu může ukázat, se budeme věnovat dnes.

Co je to ping a proč je tak důležitý?

Ping je informativní zkratka pro odezvu připojení k internetu. Používá se velice často a mohli jste ho například vidět v různých síťových protokolech, analýzách, nebo při hraní online her. Ping ve své podstatě znamená za jak dlouho se vrátí odeslaný datový paket ze vzdáleného místa na internetu zpět k vám. Měří se v milisekundách a je jednou z nejdůležitějších hodnot, pokud chcete připojení k internetu využívat pro aplikace, programy a hry, které vyžadují rychlou odezvu.

Jitter je hodnota, kterou vám ukáže jen málo testů

Jen málokteré měření rychlosti připojení k internetu je schopné vám ukázat také jitter. Jedná se o jednu z hodnot, která patří mezi ty méně známé mimo kruhy informatiků. Jitter je speciální hodnota, která je výsledkem propočítávání odchylky rychlosti během testu.

Čím menší je jeho hodnota, čím lepší je pochopitelně vaše připojení k internetu. Pokud ale při měření rychlosti internetového připojení hodnota jitter pravidelně stoupá do vysokých čísel, nebo je často velice rozdílná, máte nejspíše problém se stabilitou připojení. Typické to je například pro bezdrátové technologie.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.