Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaké výhody a jaká rizika vám může přinést veřejná IP adresa?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaké výhody a jaká rizika vám může přinést veřejná IP adresa?
Jaké výhody a jaká rizika vám může přinést veřejná IP adresa?

Naprostá většina světových zařízení používá pouze dynamickou adresu, která jim je přiřazována routerem, nebo libovolným přístupovým bodem. Pro připojení k internetu je víceméně také vším, co potřebujeme. Veřejná IP adresa je ale potřebou, bez které se nemohou obejít žádné služby poskytující online servis.

V jejich případě je veřejná IP adresa velice důležitou součástí podnikání. Jenom veřejná adresa totiž umožňuje, aby byl daný síťový prvek vždy jednoznačně přístupný. Dynamická IP adresa totiž nedisponuje unikátností, kterou naopak veřejná IP adresa pochopitelně splňuje. Nenese to s sebou ale jenom výhody, možná jsou i rizika!

Veřejná IP adresa jen pro znalce IT

Pokud nejste jakýmkoliv způsobem zkušení v informačních technologiích, tak se spolehněte na připojení k internetu bez použití veřejné IP adresy. Jakmile totiž aktivujete veřejnou IP adresu, tak otevřete svoji síť a všechny podstatné síťové prvky celému světu. V krajním případě tak hrozí, že vás mohou napadnout automatičtí roboti.

I s veřejnou IP adresou ale lze mít bezpečné připojení k internetu. Vyžaduje ale pokročilé znalosti v rámci zakládání a správy sítí. Musíte totiž umět přesně nastavit filtraci dat přes firewall a zároveň je nutné zabezpečit veškeré přístupové porty do sítě.

Kdy naopak veřejná IP adresa přijde vhod?

Určitě se ale ptáte na případy, kdy se naopak veřejná IP adresa opravdu hodí. Velice jednoduše se dá říct, že je to potřeba kdykoliv, kdy chcete jednoznačně sdílet data nebo funkce vašeho počítače či sítě v rámci připojení k internetu. Pokud tedy chcete provozovat vlastní online server, úložiště dat, nebo cokoliv podobného s tím, že je možnost identifikovat jej online. Musíte mít nutně zařízenou veřejnou IP adresu. To se běžně dělá především přes poskytovatele vašeho připojení.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.