Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaké všechny vlastnosti může standardní Wifi zesilovač mít? Poradíme vám, jak si správně vybrat!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaké všechny vlastnosti může standardní Wifi zesilovač mít? Poradíme vám, jak si správně vybrat!
Jaké všechny vlastnosti může standardní Wifi zesilovač mít? Poradíme vám, jak si správně vybrat!

Wifi zesilovač nebo také často nazývaný extender, je technické vybavení, které pomůže s posílením bezdrátového signálu. Mezi největší výhody, které zesilovač Wifi má je nenáročnost jeho zapojení a zároveň je zesilovač Wifi jedním z nejlevnějších zařízení, které můžete do domácnosti pro posílení připojení k internetu sehnat.

Každý Wifi zesilovač ale pochopitelně není stejný a my se tak dneska podíváme na vlastnosti, které mohou nejeden Wifi zesilovač charakterizovat podle vašich představ. Zároveň věříme, že si v bohaté nabídne, která je na trhu díky našemu článku spolehlivě vyberete správný zesilovač Wifi.

Ne každý Wifi zesilovač podporuje obě pásma

Veřejnosti jsou k dispozici celkem dvě pásma na kterých se může vysílat bezdrátové připojení k internetu. Jedná se o pásma 2,4 GHz a silnější pásmo 5 GHz. Pochopitelně by vás nemělo překvapit, že silnější pásmo nabízí mnohem spolehlivější a rychlejší připojení. Podporují ho ale dražší typy modemů. To stejné platí také pro extendery a proto to zmiňujeme. Pokud se budete snažit maximálně ušetřit, tak nejspíš nenajdete zesilovač Wifi podporující obě dvě pásma.

Pozor na správný Wifi standard

Dalším důležitým parametrem je vybrat také standard Wifi. Ten rozhodně nevybírejte podle oka, ale snažte se ho vybrat podle specifikace vašeho routeru. Je potřeba si uvědomit, že pro kvalitní připojení k internetu s pomocí Wifi zesilovače, musí specifikace zesilovače souhlasit s vaším routerem.

Nezapomínejte na konektivitu

Mnohdy se na ní zapomíná a je to ohromná chyba. Sledovat dostatek portů i na takovém zařízení jakým je zesilovač  Wifi se zajisté vyplatí. Vedle standardních vstupů a výstupů máte možnosti užít i méně časté porty na tomto konkrétním zařízení, jako může být například i USB.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.