Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaké parametry vám ukáže měření rychlosti internetu? Vyznejte se ve všech důležitých pojmech!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaké parametry vám ukáže měření rychlosti internetu? Vyznejte se ve všech důležitých pojmech!

Měření rychlosti internetu je velice užitečný nástroj, který vám pomůže zjistit vlastnosti a kondici vašeho připojení k internetu. V rámci měření rychlosti internetu získáte přehledné informace, které vám dokáží nastínit všechny základní hodnoty připojení.

Pokud ale neznáte základní pojmy, tak vám výsledky měření rychlosti internetu nebudou příliš mnoho říkat. Dnes si tedy povíme, jaké výsledky vám měření rychlosti internetu nabídne a především to, které z měření rychlosti internetu jsou opravdu velice důležité.

Download a upload jako základ měření rychlosti internetu

Veřejně nejznámější a nejjednodušší hodnota je download a upload. Download znamená rychlost stahování dat z internetu a vždy je tou rychlejší položkou v seznamu. Download přímo ovlivňuje, jak rychle dokáže vaše připojení k internetu například nahrávat webové stránky, číst multimédia nebo stahovat soubory.

Oproti tomu upload je přesný protisměr. Ovlivňuje rychlost nahrávání všech položek na internet a tím pádem je méně potřebnou a více individuální hodnotou. Standardní uživatel bude spokojený i když bude mít jeho připojení k internetu menší hodnotu upload. Jenže pokud například streamujete, nebo sdílíte práci a data online, jste naopak na této položce přímo závislí a je pro vás velice důležitá.

Ping má k rychlosti daleko, ale je stejně důležitý

Další hodnotou, kterou vám zobrazí každé měření rychlosti internetu, je ping. Při testování odesílá vaše zařízení testovací paket na vzdálené místo na internetu a to ho potom odráží zpátky jako zrcadlo. Doba, za kterou paket odešlete a on se vám vrátí zpátky, se nazývá ping. Ping je tak přímou odezvou vašeho připojení k internetu. Možná vás nepřekvapí, že se měří v minimální hodnotě milisekund.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.