Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaké bezpečnostní prvky vám může přinést správné nastavení routeru?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaké bezpečnostní prvky vám může přinést správné nastavení routeru?
Jaké bezpečnostní prvky vám může přinést správné nastavení routeru?

Router, jehož adresa je automaticky také bránou sítě, je doopravdy bránou pro komunikaci jak směrem do vnějšího světa, tak i zpátky. To přitom má zásadní výhody hlavně v tom, že nastavení routeru může být vaší dokonalou ochranou před bezpečnostními problémy.

A to také bude dnešním ústředním tématem. Podíváme se na základní bezpečnostní nastavení, které vám nabídne nastavení routeru téměř u všech běžných modelů na trhu.

Základní nastavení hesla

Pro klasický internet kabelem heslo není povětšinou potřeba, ale například pro bezdrátový internet je heslo tím nejdůležitějším ochranným prvkem. Využívat můžete různé standardy, které se odlišují hlavně tím, jak velké nároky mají na celkovou podobu hesla. A to jak na počet znaků, tak i na jejich skladbu.

Jen s některými adresami

Pokud vám jde o maximální bezpečnost ve vaší síti, tak pro internet kabelem, tak i bezdrátové připojení není problém nastavení whitelistu či blacklistu. Jedná se o seznam povolených nebo zakázaných fyzických adres. Kdykoliv se tak připojí blokované zařízení, či naopak zařízení mimo seznam povolených, tak zkrátka nedostane autentifikaci a nebude možné se k síti připojit.

Nezapomínejte na základní nastavení routeru

Při nastavování co nejlepšího zabezpečení celé sítě přitom uživatelé velice často zapomenou také na to nastavit bezpečnost routeru jako takového. Každý, pokud již nastavení routeru neproběhlo u dodavatele, totiž má veřejně dostupnou hlavní adresu a defaultní (základní) přihlašovací údaje. Ty je potřeba změnit.

Pokud to neuděláte, tak se víceméně kdokoliv, kdo se připojí do sítě, může dostat i do nastavení routeru jako takového. Může tak změnit nejen parametry připojení k internetu, ale dokonce i celou sít zcela překonfigurovat ve váš neprospěch.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.